Rendezõdnek a sorok

GYSEV-Pécs 71:57

MAGYAR KUPA NÕI MÉRKÕZÉS A LEGJOBB NÉGY KÖZÉ JUTÁSÉRT:

GYSEV-RINGA - PÉCSI VSK 71:57 (36:33)

A pécsi rivális 19 pontos elõnnyel érkezett. A hazai társaság most játszott elõször a kizárt Béres nélkül. Nagyon jól kezdett a GYSEV. 5:0-ra, majd 17:7-re is vezetett. Ebben az idõszakban Eördögh és Poto nyújtott kiválót. A 8. percben már 24:13-at mutatott az eredményjelzõ és közel került a GYSEV ahhoz, hogy ledogozza a pécsi különbséget. Azonban nem véletlenül tartják jó csapatnak a PVSK-t, mert mindig van valaki, aki dobálja a pontokat. Ebben az idõszakban Anitics volt a soron, az Õ gólpasszaival és kosaraival három pontra feljött a Pécs.

A második félidõ elején a vendégek ráijesztettek a hazaiakra, hiszen ha egy ponttal is, de átvették a vezetést (36:37). Ezután ismét a GYSEV percei következtek és Eördögh és Poto pontjaival a 35. percben 63:47 volt az állás. Ekkor azonban Csák dobott egy triplát és egy duplát, ami megint távolra vitte a négyes döntõt. Iványi várakozáson felüli teljesítménye is kellett ahhoz, hogy a Pécs megõrizzen annyit elõnyébõl, ami elég a döntõbe jutáshoz.

GYSEV: POTO 17/9, EÖRDÖGH 19/3, Mandic 10, Hollósy 8, Vilipic 9, Cs: Dénes 3/3, Donkó 2, Radnóty 7. Edzõ: Saeed Armaghani.

Pécs: IVÁNYI 15, Ujvári 4, CSÁK 11/3, TUVICS 13, Vilutyte 10, Cs: Keller -, Anitics 4, Darida -, Zsakula -, Edzõ: Rátgéber László.