2005. március 23., szerda 10:18

Ez volt az első komoly megmérettetés idén 25m -es medencében.

Soproni úszók sikerei a németországi Kaufbeurenben

Soproni úszó sikerek a németországi Kaufbeurenben

Húsvét előtt a németországi Kaufbeurenbe utaztak a soproni úszók. Ez volt az első komoly megmérettetés idén 25m -es medencében. A hivatalos adatok szerint több nemzetből 357 induló vett részt a versenyen. A Soproni UBKSE 10 fős csapata igazán remek eredményekkel tért haza. Elutazás előtt mindenki fogadkozott, és a kitűzött célokat szinte maradéktalanul sikerült teljesíteni. A verseny az 50 méteres számokban előfutam – döntő rendszerben került lebonyolításra. A döntőkbe a korosztályoktól függetlenül legjobb időt úszó versenyzők kerültek. A vasárnap délutáni döntőkben voltunk érdekeltek. Tt először Szepesi Csenge állt a rajtkőre, majd élete legjobbját úszva lett második az 50 méter gyorsúszás fináléjában. Utána Nagy Gábor következett, aki imponáló fölénnyel, több mint 2 másodperccel verve a mezőnyt csapott célba ugyanezen versenyszám férfi döntőjében.

Nagy Gábor átveszi a különdíjat

Pihenni senkinek sem volt ideje, mert következetek az 50 m gyorsúszás döntői. Néhány mély lélegzet, majd újra a rajtkövön állt Csenge, aki remek idővel meg is nyerte a számot. Hihetetlenül kiélezett küzdelmet hozott az 50 méteres gyorsúszás fináléja a férfiak mezőnyében, köszönhetően annak, hogy Gábor Csengéhez hasonlóan 5 percen belül 2 döntőt úszott. Eddigi legjobbjától ugyan elmaradt egy kicsit, de a versenyt megnyerte, az utolsó métereken nem kis leckét adva a többieknek akaraterőből és küzdeni tudásból. Értékelésül a kitűzött céloknak megfelelően Csenge végre 28 másodpercen belülre került 50 m gyorson, és Nagy Gábor percen belül úszott 100m háton. (58:84) Németh Julcsi 6 aranyérmet, valamint a korosztály legtöbb LEN pontot gyűjtött versenyzőjének kijáró különdíjat érdemelte ki. Nagy Gábor 7 első helyezése mellé (ebből 2 abszolút elsőség a döntőkben) megnyerte a legtöbb LEN pontért járó különdíjat a férfiak között - amit a város polgármesterétől vehetett át a versenyt követő ceremónián,- és természetesen a korosztályának is a legeredményesebb versenyzője lett. Grálf Eszter 2 első helye a korosztályában dicséretet érdemel. Szepesi Csenge 1 döntőt nyert, valamint még egy első helye mellé rengeteg ezüstöt gyűjtött. Ne feledkezzünk meg a váltóinkról sem, ahol a 4*50 m háton szereztünk aranyérmet (Rita, Csenge Eszter Julcsi összeállításban). Ez a versenyszám számunkra különösen érdekes volt, mert eddig még ilyen versenyszámban soproni úszó nem indult. A verseny érdekessége, hogy a versenyzők a vízből indulnak nem a rajtkőről, lévén szó hátúszásról, így a váltás elég érdekes módon alakul, az egyik versenyző a másik oldalánál érinti meg a falat, és ekkor indulhat a következő. Molnár Martin mellúszásban hívta fel magára a figyelmet 3 ezüstérmével. László Rita 50m gyorson szerzett bronzérmet. Az összetett pontversenyben az elkelő 5. helyet és az ezzel járó serleget vehette át elégedetten László Frigyes vezetőedző. Részletes eredmények http://www.team-buron-kaufbeuren.de/BCup/Protokoll-05.HTM oldalon olvashatók.