2005. április 24., vasárnap 16:27

Alonso ismét nyert. M. Schumacher a 14. helyről indulva a második lett.

San Marino GP

F1 San Marinó-i Nagydíj

Sokan azt mondják, hogy csak most kezdődik az igazi Formula1 mivel a csapatok most járnak Európában először. Ide a már nem csökkentett létszámban utaznak, hanem a csapatokon belül már mindenki jelen van. Illetve itt már a motorhomokat is felállítják a csapatok felváltva az eddigi kempingszerüen kialakított, pihenő, tárgyaló létesítményüket. A Minardi „bemutatta” a 2005-ös autóját ami péntekre készült el. Nagy szerencséje van Paul Stoddart csapatának, hogy a gyáruk a pályától 50 km-re fekszik. Vasárnap reggel a versenyzők teljesítették a 2. időmérő edzést. A két edzésen elért idők összeadásával alakul ki a rajtsorrend. A Pole pozícíót fantasztikus körével Räikkonen szerezte meg. M. Schumacher a Rivazza kanyarkombinációban hibázott és így csak a 14. rajtpozícíót szerezte meg.

A futam

A verseny előtt borús idő uralkodott a pályán. A start pillanataiban, 19 C volt a pálya hőmérséklete. A rajtot a szűk első kanyar ellenére baleset nélkül megúszták a versenyzők. Alonso és Räikkonen fantasztikusan rajtolt. Az első kör után az állás: Räikkonen, Alonso, Button, Trulli, Webber, Sato. A hatodik körben Fisichella, aki az egész hétvégén fékproblémákkal küzdött kicsúszott a második kanyarban és feladta a versenyt. Két kör sem telt el és az élen autózó Räikkonen autója lelassult és a jégember is feladta a futamot. Ugyanebben a körben az osztrák Friesacher alatt is megállt a technika. Massa elvesztette az első vezetőszárnyának eggyik darabját, ezért be kellett jöjjön a boxutcába.

Az F2005M még nem tökéletes. Barrichello így végezte

A következő körben Barrichello megkezdte a kerékcseréket. A 19. körben Barrichello megint behajtott a boxba és feladta a küzdelmet. A huszonkettedik kör környékén már mindenki sorozatban jött ki tankolni. M. Schumacher nagyon későn a 27. körben jött ki és a harmadik helyre érkezett vissza. Alonso eközben hatalmas előnnyel vezette a futamot. Az egyedüliként állvamaradt Ferraris rohamosan közeledtett a két élen álló versenyzőhöz. Körönként 1 másodperccel közeledett Button-höz a verseny felénél. 20 körrel a vége elött a német már utolérte Buttont, majd egy nagyszerű kiugrással megelőzte. Majd 15 körrel a vége előtt a vezető Alonso-t is utolérte a hétszeres világbajnok. Eközben Albers csendesen befejezte a futmot. A versenyt szoros küzdelemben Alomso nyerte a második Michael Schumacher lett, ezzel életben tartva a Ferrari VB reményeit. A harmadik Button lett. Jacques Villebeuve is megmutatta, hogy őt még nem szabad leírni.