CyberPress.Sopron

Rovat: Sportcentrum

2006. augusztus 23., szerda 12:37

Kettős siker a soproni Vadászíjász Országos Bajnokságon!

A Magyar Íjász Szövetség által rendezett IFAA 3-D OB-n a Lővér Íjász Sport Club két versenyzője szerezte meg az Országos bajnoki címet:

Király Beáta (17) felnőtt női csigás kategória 1.helyezett
ifj.Lázár István (16) junior csigás kategória 1.helyezett

A kétnapos verseny helyszíne az ágfalvi hegyes-dombos terület volt, amely mindenféle valósághű helyzet imitálására alkalmasnak bizonyult. Nem véletlen rendezték itt a versenyt, hiszen az egy hónap múlva kezdődő IFAA 3-D Világbajnokság is ezen a területen fog zajlani. Mindkét nap ragyogó napsütés volt, ami a hűs erdei utakon még kellemesebbé tette a meleg elviselését. A kis rágcsálóktól a nagy ragadozókig és növényevő állatokig mindenféle volt a 28-versenycél között. A verseny első napján, célonként két lövést kellet leadni a 15-50m távolság között kihelyezett állatfigurákra. A második nap, csak egy lövéssel lehetett meglőni a célokat. A találatok a célzónák három csoportja szerint került értékelésre: halálos 20pont, sebző 16pont, és a test zóna 10pont. Az értékelésnél a két nap összesített eredményei alapján alakult ki a végső sorrend. A versenyzőket kategóriánként és korosztályonként díjazták. A kettős soproni siker méltó elismerése az öt éve működő Lővér Íjász Sport Club Sopron íjászsportjáért tett eddigi erőfeszítéseinek.