A Soproni Postás a Magyar Kupa döntőjében

Soproni Postás-BSE 75:52

MAGYAR KUPA NŐI KOSÁRLABDA ELŐDÖNTŐ MÉRKŐZÉS:

SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK - BSE-ESMA 75:52 (44:24)

A Pécsett sorra kerülő Magyar Kupa döntő első napján a soproni hölgyek magabiztos győzelmet értek el a BSE ellen. A mérkőzés úgy indult, hogy a Postás játékosai a gyors játékra törekedtek és szellemes adogatásokkal hozták tiszta dobóhelyzetbe egymást. Az 5. percben 12:4-re vezettek Szenesék, és a 8. percben 19:12 volt az eredmény. Szenes, Delmis és Fodor pontos labdákkal indították Bírót és Bakait, és ők nem hibáztak. Ezzel a gyors játékkal szemben a BSE nem találta az ellenszert - a 16. percben már 37:22 volt a különbség. A soproniaknak jól ment a játék, mindenki élvezte a gyors és eredményes produkciót. A félidő végére a 20 pontos különbség azt jelentette, hogy gondtalan második félidő fog következni.

A várakozásnak megfelelően alakult ez a játékrész, ugyanis a szellemes soproni csapatmunkának nem találta meg az ellenszerét a BSE; a 24. percben 51:26 volt az eredmény. A Postás játszatni tudta összes játékosát és még így is biztosan tartotta előnyét. A 30. percben 57:36, míg a 36. percben 69:44-et mutatott az eredményjelző. Ez a mérkőzés jó felvezetése volt a keddi döntőnek, ahol a PVSK lesz a Soproni Postás ellenfele, kérdés, tudják-e folytatni a hétfői sikeres szereplést.

Soproni Postás: Delmis 6, SZENES 8, FODOR 14, BÍRÓ 18, Ambrus 2, Cs: BAKAI 13, Szemerédi 2, Englert -, Ördög 2, VERES 10/6. Edző: Mezslényi Róbert.

BSE: SZUMNYIKOVA 10, Thomas 11, Szélesy 5, Nagy 15, Vukovics 4, Cs: Németh 3, Vajda -, Fábián 4, Edző: Sapszon József.