Soproni Postás-Omega Tabak - DKSK-BorsodChem  67-53 (31-34)

Sopron, 2000 nézô. V: Szlávik, Major Gy.

SOPRON: SZENES (7), Fodor (6), Eördögh (7/3), AMBRUS (16), Nitulescu (-). Cs: Bellovai (4), VERES (23/9), Ördög (4). Edzô: Meszlényi Róbert

DIÓSGYÔR: CIUPE (15/9), Balogh (8/3), Brosovszky (10), CSÁVÁS (19), Vojnics (1). Cs: Iványi (-), Túróczi (-), Berkó (-). Edzô: Áron Balázsné

Az eredmény alakulása: 5. p.: 4-7. 10. p.: 7-15. 15. p.: 23-24. 25. p.: 39-36. 30. p.: 51-36. 35. p.: 61-40

Kipontozódott: Vojnics (32. p.), Ördög (33. p.)

(Mezônybeli dobószázalék: 29/59 49%, ill. 18/55 32%. A büntetôk dobószázaléka: 5/7, 71%, ill. 13/18 72%. Lepattanók: 25, ill. 21. Legtöbb lepattanó: Ambrus 9, ill. Vojnics 7. Legtöbb assziszt: Eördögh 7, ill. Ciupe 3.)

" Úgy érzem magam, mintha egy hullámvasúton ülnék"- jelentette ki Meszlényi Róbert, a Soproni Postás vezetôedzôje, utalva csapata idei teljesítményére, és a legutóbbi kecskeméti vereségére. A fiatal mester szavaiban persze az optimizmus is ott rejlett, mert mint tudjuk, a leszálló ág után a hullámvasúton az emelkedô következik.
A másik oldalon sem egy szomorkodó együttes játékosai készülôdtek a régi mumus legyôzésére. A diósgyôriek ugyanis ebben az évadban a találkozó kezdetéig csupán egyszer kaptak ki, igaz, éppen Sopronban, a GYSEV-tôl. A hűség városa tehát nem idézhetett fel kellemes emlékeket Áron Balázsnéban, mert a DKSK nagyon régen nyert a határszéli oroszlánbarlangban.
A rohanós csapatok csatáját idegesen, sok hibával kezdték a felek, így volt idô észrevenni, hogy a tíz kezdôjátékosból hat Romániában született, és a Postás színeiben négy egykori diósgyôri próbálta megkeseríteni korábbi kenyéradója dolgát. Nem ment nekik. Hiába cserélt szinte percenként
Meszlényi, Fodorék öt percen keresztül csak nem akartak betalálni, a vendégek viszont Ciupe és Csávás dupláival a döbbent csendben tíz pont fölé növelték elônyüket. Amikor a lelátó embere már hangot adott nemtetszésének, és a bundát emlegette, Veresék egy 13-0-ás szériával         ;            visszaszerezték elvesztett tekintélyüket, és kis híján egyenlítettek is. A Diósgyôr - módosítva a bevált taktikáján - a hosszú támadásokat választotta, és ha akcióból nem ment, akkor személyi hibát kierôszakolva büntetôkbôl gyűjtötte pontjait. A féildô utolsó percében éppen egy ilyen eseten
háborodott fel a publikum. Brosovszky triplájánál Eördögh a labdát és a babát is tarolta, és a Major által megítélt büntetôkért a vérmesebb nézôk és a Postás elnöke a szünetben próbált elégtételt venni.
A huszonötödik percig csere nélkül küzdô miskolciak pillanatok alatt leadták minimális elônyüket, a hazaiak pedig - miután megtalálták a megfelelô összeállítást - nem ismertek kegyelmet. Áronné 43-36-os állásnál elégelte meg azt, hogy lányainak hat perc alatt mindössze egy nyakatekert Ciupe -
ziccerre futotta, de az edzônô idôkérése sem hozott jelentôs változást. Szenesék a zónát átjátszva gyors egymásutánban négy kosarat dobattak Ambrussal. Az újabb 16-0-ás hazai sorozat végén Csávás labdája hullott a gyűrűbe, a második félidô részeredménye pedig 20-4-re módosult... Ezek után nem meglepô, hogy a vendéglátók a hátralévô játékidôben egyre látványosabb játékot nyújtva
haladtak a megérdemelt gyôzelem felé. Tehették, mert az elképzelés nélkül támadó, és erejével elkészülô DKSK a szünet után nem volt ellenfele a Soproni Postásnak. A hullámvasút tehát elindulhatott felfelé.

Meszlényi Róbert: - Tíz percbe tellett, míg megtaláltam a legjobb ötöst, ettôl kezdve már nem volt kérdéses a gyôzelem sorsa.

Áron Balázsné: - Kihúztuk a Postást a gödörbôl. Ezt úgy tudtuk elérni, hogy kritikán alul védekeztünk, ráadásul emellett támadójátékunk is rossz volt.