CyberPress.Sopron

(http://www.cyberpress.hu/)

Rovat: ZeneBona

2000. április 23., vasárnap 00:00


A korongon túlnyomórészt a nagy slágerek szerepelnek, meg a nem annyira híres, de a tagoknak valami miatt kedves kompozíciók.

Best of Manhattan

Best of Manhattan


A Manhattan zenekar is elkészítette Best of lemezét. Ugye, ilyen albumot akkor készít egy zenekar vagy előadó, ha összegezni akarja pályafutását, esetleg befejezi. A csapatnál az előbbi áll fenn, legalábbis Csoki szerint. Az elkövetkező időben is működik a trió, de a fő hangsúly az egyéni munkákon lesz. Vilmányi Gábornak például most fog megjelenni első szólólemeze, de a többiek is mozgolódnak mindenféle formációban, s csak évi néhány koncertre jönnek össze, új lemezt egyelőre nem terveznek.
A korongon túlnyomórészt a nagy slágerek szerepelnek, meg a nem annyira híres, de a tagoknak valami miatt kedves kompozíciók.
Részemről erőteljes nosztalgia hangulata van a produkciónak, pedig azt hittem, lepereg rólam. (Hiába, no, öregszem.) Ezek a dalok akkora slágerek voltak a kilencvenesévek elején, hogy csak na. Első hallgatás után is kívülről tudtam a szövegeket, pedig a szerzemények nagy részét úgy nyolc éve hallottam utoljára. Jut eszembe, a szövegek. Vilmányi Gábor a hatodik lemez környékén már egész normális sorokat bírt leírni, pedig az első időkben valami katasztrofális rímeket, hasonlatokat faragott. (Furcsa rossz világ/ferde, mint az út./ Miért kellett, hogy elszenvedjen ennyi háborút, pl.) A zene, a hangszerelés az első két lemeznél valami zseniális volt. (Még mindig beleborzongok, ha meghallom például a Szállj fel még billentyűfutamait. Abszolúte nem tolakodó, precíz munka. Pedig a hangszerelő - Holló József - elmondása szerint a dalokat Norvégiában rakta össze, és úgy évente egyszer egy hónapra jött haza Magyarországra. Tehát igazi munkakapcsolata nem is volt a fiúkkal. )A harmadik lemez, amikor "odajöttek hozzám és mondták, hogy ők már *prostituált* tehetségesek, nincs rám szükségük" (idézet az egyik ex-szerzőtől) elég gyengén sikerült, talán nem véletlen, hogy a válogatáson csupán egy nóta került fel erről (Nyári karácsony). A következő alkotáson érezhető már némi fejlődés, de igazán csak a hetedik lemeznél tudtak saját szerzeményeikkel felnőni a kezdeti hanganyagokhoz.
Nagyon jó hallgatnivaló a mai magyar táncoló csapatoknak is (Tisztelet a VIP nevű kivételnek...), hogy ezt az egész fiúcsapat nevű üzleti vállolkozást lehet profin is csinálni...
Bill

Manhattan diszkográfia:
1. Cím nélkül (1991)
2. Szállj fel még (1992)
3. Hazatérés (1993)
4. Várj, te hosszú, forró nyár (1994)
5. Ajándék (1995)
6. Ugyanaz a tűz (1997)
7. He7edik (1998)
8. Best of (2000)