Zalaegerszegi és nyíregyházi vereségek

Hétvégi eredmények

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI

NBIA CSOPORT: ZTE KK - SOPRONI ÁSZOK KC 76:71 (40:36)

Szoros védekezéssel játszott mindkét csapat, aminek az lett a következménye, hogy Papac és Stan hamarosan 3-3 személyit szedtek össze. Sajnos a soproniak irányítói nem voltak veszélyesek a kosárra, így a hazai védők jobban be tudtak segíteni a tábla alá.

A második félidőben is folytatódott a nagy küzdelem, egyik csapat sem tudott jelentős előnyt szerezni és a zalaegerszegi Bodrogi élen járt a pontszerzésben szemben a soproni irányítókkal. Örvendetes volt ekkor a soproni fiatalok jó helytállása, akik bizonyították, hogy jó irányba halad a fejlődésük. A Soproni Ászok KC kosár dobói: Radovics 3/3, Papac 3, Green 13/3, Stan 2, Ivkovics 17, Lakatos 10/3, Csaplár-Nagy 17, Mérész 7/3, Bogdán 2.

NBIB CSOPORT: NYIREGYHÁZI KE - SMAFC PANNÓNIA MED HOTEL 100:95 (39:43, 82:82)

Majdnem meglepetést okozott az egyetemi csapat. A soproni Nyíregyháza elleni mérkőzés nagyarányú veresége után mindenki hasonlót várt Nyíregyházán is. Nem így történt és ezért csak dicséret illeti a SMAFC játékosait. Bátran és eredményesen játszottak és ez az eredményen is megmutatkozott. Az első félidőben 14 ponttal is vezettek. A változatos küzdelemben a hazaiak ismét Pavlovics 51/15 eredményességével kiegyenlítettek. A hosszabbításban Pavlovics ismét dobott két három pontost és ez döntőnek bizonyult. A SMAFC Pannónia MED Hotel kosár dobói: Palotay P. 20/3, Pojbics 20/6, Kolonics 21, Molnár 2, Kotlik 10, Vavra 6, Szlávik B. 10/3, Mogyorósy 6.

TEKE

SZUPER LIGA: SOPRONI ÁSZOK SE - BÉLAPÁTFALVI ÉPÍTŐK 5:3, 5715:5299

A Soproni Ászok SE győztes dobói: Weinacht J. 980, Pap Gy. 1006, Kovács II M. 1004.

Az ifjúságiak mérkőzésén: Soproni Ászok SE - Bélapátfalvi Építők 4:0, 1765:1500
A győztes eredmények: Bors A. 935.

NBI : FŐVÁROSI VÍZMŰVEK - SCARBANTIA SE 2:6, 3954:3969

A Scarbantia SE győztes dobói: Derdák T. 689, Sinder 681, Horváth B. 681, Maczkó G. 670.

Az ifjúságiak mérkőzésén:FŐVÁROSI VÍZMŰVEK - SCARBANTIA 1:3, 1205:1278

A Scarbantia SE győztes dobói: Barasits P. 672.