A GYSEV-RINGA az elõdöntõben

SMAFC vereség Dombóváron

ELÕDÖNTÕBEN A GYSEV-RINGA:

GYSEV-RINGA - BSE-ESMA 79:71 (50:40)

Megdöbbentõen rosszul kezdett a hazai csapat. Thomas 7/3-as mutatójával a BSE szerzett négypontos elõnyt, aztán következett egy Poto labdalopás, s ez megrendítette a fõvárosiakat. A 10. perc végén éppen az ausztrál irányító négy pontjával ugrott meg a GYSEV, ám a másik oldalon képtelenek voltak az egykori soproni bajnokcsapatban szerepelt színes bõrû amerikai lányt tartani. Armaghani észrevette a veszélyt, Dénest küldte be a rendkívül ruganyos amerikaira. Használt is a csere, a félidõ végén pedig mini dobópárbajt vívott Eördögh és Szumnyikova. Az eredmény döntetlen volt.

A második játékrészt Szumnyikova triplájával a vendégek kezdték jobban, aztán ismét belelendült a hazai csapat, talán azért is, mert Armaghani észrevette, hogy Potónak nem megy a játék, a helyére Donkót küldte pályára, s a rutinos játékos két remekbe szabott triplával igazolta edzõje bizalmát. Szumnyikova visszajött a cserepadról, és újabb rohamra vezérelte társait. Óriási hajrába kezdett mind a két csapat, nagyszerû volt a játék, igazán magas színvonalú kosárlabdázást láthatott a másfélezres közönség. Az utolsó percekben a fõvárosiak képtelenek voltak tartani a soproniak szerb kettõsét, Mandics és Vilipics ekkor is ellenállhatatlanul kosárlabdázott.

GYSEV: Poto (4), Eördögh (10/6), MANDICS (27), Hollósy (4), VILIPICS (22). Cs: Radnóty (2), DONKÓ (10/6), Dénes (-). Edzõ: Saeed Armaghani

BSE: SZUMNYIKOVA (19/6), THOMAS (31/6), Mészáros (9/3), Nagy D. (5), Vajda (2). Cs: Vukovics (5), Németh B. (-). Edzõ: Sapszon József

Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-12. 10. p.: 23-17. 14. p.: 33-23. 24. p.: 57-49. 32. p.: 67-55. 34. p.: 67-61

A három nyert mérkõzésig tartó párharc végeredménye: 3-2 a GYSEV javára.

Az elõdöntõben: GYSEV-Soproni Postás

RÁJÁTSZÁS AZ NBI A CSOPORTBA KERÜLÉSÉRT:

Dombóvári VMSE--SMAFC-Roto Elzett 87:74 (43:34)

A soproniak a sérült Palotai P. nélkül léptek pályára. Ez érzékeny veszteség volt. A dombóváriak kihasználták a hazai pálya elõnyét, és otthon tartották a két pontot. Mindkét csapatban kiváló egyéni teljesítmények voltak, a soproniaknál Szlávik J. játszott és dobott ragyogóan, míg a hazaiaknál Szike és Érsek. A találkozó az elsõ félidõben sokáig szoros volt, majd a vendéglátók elhúztak, és ezt már nem is engedték csökkenni. A SMAFC derekasan küzdött, de fejet kellett hajtani a nagyobb rutin és tapasztalat elõtt.

DOMBÓVÁR: Balogh Z. (2), SZOKE (21), ÉRSEK (21/3), Balogh L. (9/3), Gavrilovics (17). Cs: Tamás (15/6), TRUPP (2), Panta (--). Edzõ: Bálind József

SOPRON: SZLÁVIK J. (32/15), POJBICS (13/3), Vavra (3), Preiner (12), Mogyorósi (7). Cs: Kotlik (2), Molnár Cs. (2), Palotai (--), Szlávik B. (3). Edzõ: Sterbencz Tamás

Az eredmény alakulása. 5. p.: 10--9. 10. p.: 20--20 16. p.: 34--26. 23. p.: 52--36. 30. p.: 68--53. 35. p.: 72--62