Hatodik a Soproni Postás

Ferencváros-Soproni Postás 75:61

NŐI KOSÁRLABDA MÉRKŐZÉS AZ 5-6. HELYÉRT:
FERENCVÁROS - SOPRONI POSTÁS OMEGA-TABAK 75:61 (46:25)

A két győzelemig tartó páros mérkőzés előtt 1:1 volt az állás. Sajnos a soproni csapat kedvezőtlen előjelekkel állt ki erre a fontos mérkőzésre, mert Ambrus is beteg volt a mérkőzés előtti napokban. Az első félidőben semmi sem sikerült a Postás lányoknak, így ekkor már jelentős előnyt szerzett a Ferencváros. A Postás a második félidőben nagyon küzdött és már jobban is játszott, de 10 pontnál jobban nem tudta megközelíteni ellenfelét. A végére a hazaiak még növelni tudták előnyüket és biztosan szerezték meg az 5. helyet és így a Soproni Postás Omega-Tabak az 1998/99 évi női kosárlabda bajnokságban a 6. helyet szerezte meg. A Soproni Omega-Tabak kosár dobói: Vilipics 4, Szenes 8, Fodor 14, Ördög 6, Tóth 9, Ambrus 6, Bellovai 5, Englert 9.

Ez a helyezés gyengébb, mint amit a csapat vezetői elvártak és a bajnokság során várható volt. Ismeretes Veres és Eördögh esete, valamint a szerencsétlen soproni vereség a Diósgyőrtől és ez nagyon visszavetette a csapatot. Most már előre kell tekinteni és a tapasztalatok levonása után megkezdődhet az új csapat építése és a felkészülés az új bajnokságra egy jobb helyezés megszerzése reményében.