2000. december 11., hétfő 15:46

A SMAFC-Roto Elzett kétszeri hosszabbítás után nyert

NBI A csoport férfi kosárlabda mérkőzés

NBI A CSOPORT FÉRFI KOSÁRLABDA MÉRKŐZÉS:

SMAFC-ROTO ELZETT - BUDAPESTI HONVÉD 101:90 (16:25, 21:8, 21:25, 17:17, 10:10, 16:5)

Nem játszott jól a hazai csapat, pedig mindenki érezte, hogy nagyon fontos lenne megnyerni ezt a találkozót a bennmaradás érdekében. Az első negyedben jobbára a vendégek vezettek, főleg Zsarkovics volt veszélyes. A folytatásban magára talált az egyetemi csapat és sikerült átvennie a vezetést, ekkor főleg Rosic volt eredményes. A harmadik negyedben a budapestiek kiegyenlítették a négypontos soproni előnyt és az izgalmas utolsó negyedben sem tudott egyik csapat sem fölénybe kerülni. A hosszabbításban a Honvéd ugrott meg hat ponttal; már győztesnek látszott, amikor a feljavult Palotai P. pontjaival sikerült az egyenlítés. A második hosszabbításban aztán a kevesebbet hibázó hazaiak olyan előnyre tettek szert, amit már nem tudott a fővárosi csapat kiegyenlíteni.

Végül is nagyon fontos mérkőzést nyert meg a SMAFC, azonban a mutatottaknál többre lesz szükség, ha biztosítani akarja a legmagasabb osztályban való bennmaradást.

SMAFC: PALOTAI P. 18/3, Pojbics 19/3, Szlávik J. 3/3, Molnár 4, MOGYORÓSY 23, Cs: RASIC 25, Kotlik 1, Szlávik B. 8/3, Vavra 8/3, Edző: Sterbenz Tamás.

Bp. HONVÉD: ZSARKOVICS 26/18, Jusztin 9/3, Borszéki 7, Vukacsevics 4, RODNEY 38, Cs: Szatmári -, Szabó 2, Nagy B. -, Nagy P. 4, Edző: Farkas Attila.