Az Ászok a legvégén tudott fordítani

NBI A csoport férfi kosárlabda mérkőzés

NBI A CSOPORT FÉRFI KOSÁRLABDA MÉRKŐZÉS:

SOPRONI ÁSZOK KC - NYÍREGYHÁZI KE 80:76 (17:24, 22:17, 19:22, 22:13)

A kiesés elkerülése célkitűzéshez mindkét csapatnak nagy szüksége volt a győzelemre. Gyér érdeklődés mellet kezdődött a találkozó hazai vezetéssel (11:5). Sajnos, a negyed befejező szakaszában Pavlovics pontjaival megfordult az eredmény, és 7 pontos nyíregyházi előny alakult ki. A második negyedben is sok hibával játszottak a csapatok, azonban az Ászok Bosznics, Jakabovics és Stan pontjaival 2 pontra felzárkózott. Fordulás után sem tudta lázba hozni a közönséget a lagymatag játék. Az Ászok center poszton visszaesett, 5 pontra nőtt a hátránya. A befejező szakaszban is tartotta előnyét a Nyíregyháza - egészen az utolsó három percig. Ekkor szinte megtáltosodott a soproni csapat, és Bosznics, valamint Jakabovics tripláival 70-nél utolérték ellenfelüket. Innen már nem volt esélye a visszaesett nyírségieknek, mert Bosznicsot nem tudták tartani, s ezzel az értékes győzelem Sopronban maradt.

ÁSZOK: BOSZNICS 28/6, JAKABOVICS 21/18, Mérész Cs. 2, Sajni 14, STAN 8, Cs: Bakonyi 7, Kocsis -, Sallay -. Edző: Heinrich Róbert.

NYÍREGYHÁZA: Hutás 6/6, RICKS 18/3, PAVLOVICS 22/9, KRIVACSEVICS 14/3, Korcsok 8, Cs: Mérész T. 6, Czakó 2. Edző: Rezák László.