2000. november 09., csütörtök 00:00

GYSEV-RINGA - Vilnius 83:62

Újabb szép gyõzelem az Euroligában

Remek GYSEV-RINGA siker a Sportcentrumban

GYSEV-RINGA - LIETUVOS TELEKOMAS VILNIUS (Litván) 83:62 (25:18, 22:19, 12:12, 24:13)

Mindkét csapat kissé lámpalázasan kezdte a találkozót, amit több hiba jelzett. Balogh találta fel magát leghamarabb. Az õ 7 pontjával alakult az eredmény 7:7-re a 4. percben. Lassan sikerült elhúzni a jó játékerõt képviselõ vendégektõl. Feltûnt Kovácová nagy játékkedve és az, hogy ekkor még Zirková nem tudott pontot szerezni. A 18. percben már 10 pont volt a különbség, 40:30. Balogh az elsõ negyedben 12 pontot dobott, a másodikban 1-et. Szorosan védték, és fáradni is kezdett, így nem tudott eredményes lenni. A harmadik negyed közepén már a negyedik személyi hibáját szedte össze, de még mindig nem kapott pihenõt. A találkozó leggyengébb negyede a harmadik volt, a csapatok csak 12-12 pontot dobtak. A hazaiaknál ekkor már Zirková is betalált, Kovácová pedig továbbra is nagy erõvel és eredményesen játszott. Utóbbi kétszer is óriási asszisztot adott Vilipicnek, aki egy óriási ziccer elhibázásával borzolta a kedélyeket. Az elõny egyszer 6 pontra is leapadt, de mindig sikerült újítani. A negyedik negyedet 2-3-as zónával kezdte a soproni csapat - ez ellen a vendégek nem találták meg az ellenszert. A zóna gyakran áttért alakuló zóna formációra, ahogyan a vendégek felállása megkívánta. Remekül mûködött a védekezés, ami hibázásra kényszerítette a litvánokat, és ezt gyors játékkal sikerült pontokra váltani. Ekkor Zirková hátán cipelte a csapatot. Balogh a 38. percben kipontozódott, de ez már nem befolyásolta a biztos, fölényes gyõzelmet.

GYSEV: BALOGH 17/3, ZIRKOVÁ 17, Eördögh 8, KOVÁCOVÁ 18, Vilipic 13, Cs: Seres 5, Donkó 5/3, Edzõ: Saeed Armaghani.

VILNIUS: Vadapalaité 9/9, BERUKSTIENÉ 13/3, Kalesinskaité 4, Krumina 7/3, Baranauskaité 5, Cs: ABROMAITÉ 14, Valuzyté 4, Sinskiené 4, Dominauskaité -, Razmaité 2. Edzõ: Algirdas Budenas.