Helyi hírek

Kosárlabda

Magyar-Bajnokság - Nők

GYSEV-RINGA - Kecskemét 93-40
A mérkőzés előtt Bácskai Kornél serleget adott át a tavalyi év utánpótlás játékosának választott Csontos Eszternek. Állás: 1-0
A következő összecsapásra szerdán 6 órakor kerül sor, Kecskeméten, míg a harmadikra szombaton este 7 órakor Sopronban.

Soproni Postás - Szekszárd 92-75

Magyar-Bajnokság 9-16. helyért - Nők
Debrecen - Simi-GYSEV 80-69

Hírek

Sopron Város Önkormányzata 3 millió forintot szavazott meg a két soproni női kosárlabda együttesnek a Magyar Kupa döntőjében elért eredményeikért. A 3 millió forintból kettő milliót kapott az ezüstérmes GYSEV-RINGA és egy milliót a bronzérmet megszerző Soproni Postás.

Az MKOSZ tisztújító közgyűlésén elnökségi tagnak szavazták meg városunk alpolgármester asszonyát, dr. Payer Erzsébetet, illetve Bácskai Kornélt.

Foci - NBI

MATÁV-Sopron - Debrecen 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Varga K. (45), Szabados (97) ill. Radojicsics (89)

A MATÁV győzelmével előbbre lépett a 10. helyre.

Viborg - Herz-FTC 24-21 (13-13)
L.d.: Astrup 9 (2), Freulund 4, Gyerjugina 3, Larsen 3 ill. Siti 7 (2), Pádár 5, Farkas 3(1), Lőwy 3

A Ferencváros remek első félidőt követően nagyon visszaesett, a második játékrész első 15 percében mindössze 1 gólt szereztek, míg ellenfelük hetet. A hajrát azonban a mieink bírták jobban, így maradt esélyük a döntőbe jutásra.

NBA

Dávid Kornél túl a százon! Honfitársunk hosszú "fagyasztás" után újra pályára lépett az NBA-ben. A Detroit Pistons játékosa az elmúlt három találkozón egyre több lehetőséghez jutott, a hétvégén már 22 percet töltött a parketten. Ezalatt 4 pontot és 6 lepattanót gyűjtött be.

Charles Barkley a hétvégén hivatalosan is visszavonult. A Philadelphia játékosának 34-es számú mezét ünnepélyes keretek között vonultatták vissza.

Torna

Csollány Szilveszter magabiztos gyakorlatával ismét világkupa-győzelmet aratott, ezúttal Cottbusban. Ezzel egyben búcsúzott "arany-gyakorlatától" és a következő versenyeken már egy erősebb formációval lép a pontozók elé.

Vízilabda

Benedek Tibor lett az olasz bajnokság gólkirálya.

Tenisz - Mesterszéria 2. állomás, Key Biscayne

Női Döntő
V. Williams - Capriati 4-6, 6-1, 7-6

Szenzációs mérkőzést, öldöklő csatát hozott a két amerikai lány összecsapása. Capriati keze 8 (!) meccslabdánél is megremegett, így törvényszerű volt, hogy a rövidítést a lélektanilag fölénybe kerülő Venus Wiliams bírja majd jobban. Így is lett. A több, mint két órás találkozó jó propagandája volt a tenisznek.