Rovat: Sportcentrum

2001. április 09., hétfő 16:09

A nõi csapatok sikerei és a fiú csapatok vereségei

Rájátszás futószalagon

SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK - ATOMERÕMÛ KSC SZEKSZÁRD 96:68 (23:21, 28:21, 22:19, 23:17)

2001. április 6-án játszott mérkõzés

Ez volt a harmadik találkozó, eddig 1:1 volt az állás. Az elsõ negyedben szorosan alakult az eredmény, soproni oldalon fõleg Bajkusa volt eredményes, míg a vendégeknél Vidovics dobta a kosarak java részét. A második negyed közepétõl a szekszárdiak rengeteg gyermeteg hibát vétettek, és ezt a Postás kihasználta, ezzel a félidõben már 19 pontos volt a soproni elõny. A folytatásban sem tudott a Szekszárd jelentõsen javítani, csak rövid idejû fellángolásaik voltak. Ezzel eldõlt, hogy a párharc 2:1 lett a Postás javára. Folytatás 8-án Szekszárdon.

POSTÁS: BAJKUSA 20, CSÁKÁNY 22/3, Mészáros 2, AMBRUS 20, Hiraková 12, Cs: Fodor 12, Veres -, Radnóty 8, Englert -. Edzõ: Magyar András.

GYSEV-RINGA - KECSKEMÉTI KC 113:45 (32:8, 22:8, 33:12, 26:17 )

2001. április 7-én játszott mérkõzés

Óriási volt a különbség a két csapat között. A Kecskemét tartalékos volt, míg a GYSEV a legjobbjaival tudott kiállni. Kínos volt szemlélni a vendégek vergõdését, pedig a bajnokesélyesnek legjobbjait kellett játszatni, nehogy kiessenek a játékból, mert mostanában mérkõzéshiány van. A legközelebbi mérkõzést csak április 28-án vívják a Soproni Postás ellen. A közönség jól szórakozott, élvezte a gyors, könnyed játékot. Balogh, Zirková és végre Vilipic is eredményesen játszott, de bíztató volt Eördögh, Donkó és Seres játéka is. Kovácová egy kicsit halvány volt, míg a befejezõ negyedben pályára kerülõ fiatalok megállták helyüket. Ezzel a GYSEV 3:0-ra nyerte a negyed döntõt.

GYSEV: ZIRKOVÁ 16/9, BALOGH 24/9, EÖRDÖGH 11, Kovácová 5, VILIPIC 21, Cs: DONKÓ 11, Seres 6, Dénes 7/3, Horváth 6, Dali 6. Edzõ: Sterbenz László

KECSKEMÉT: Madaras 5/3, Fürész 4, KOVÁCS 12, Pásztói 2, BÍRÓ 14, Cs: Pintér 6/3, Szavercsenko 2, Kanyo -, Pálvölgyi -, Nagy -. Edzõ: Novák Gábor.

DOMBÓVÁRI VMSE - SMAFC-ROTO ELZETT 95:59 (23:17, 25:16, 24:11, 23:15)

A Dombóvár remekül kezdett A tartalékos egyetemisták nem tudtak jelentõs ellenállást kifejteni. Minden negyedben a hazaiak fölényben játszottak, és ilyen arányban is megérdemelten gyõztek.

DOMBÓVÁR: TURSICS 21/9, Lee 19/9, BALOGH 7/3, ECSERI 13, POLSTER 16, Cs: Kováts -, PANTA 16/3, Trupp -, Szili 3/3, Krasznai -. Edzõ: Meszlényi Róbert.

SMAFC: Palotai P. 5/3, Szlávik J. 2, Pojbics 14, Vavra P. 13, Rasic 4, Cs: Kotlik 2, Csátaljay 8/6, Bausz -, Csontos -, Szlávik B. 11. Edzõ: Sterbenz Tamás.

NATURTEX-SZEDEÁK - SOPRONI ÁSZOK KC 87:82 (19:30, 30:15, 17:21, 21:16)

Nagyon jól kezdõdött a találkozó soproni szempontból. Sajni és Stan a palánkok alatt úr volt, és Bosznics jól mozgatta társait. Az elsõ negyed végére 11 pontos volt a soproni elõny. A második negyed fordítottja volt az elsõnek. A hazaiak Drahos és Deák pontjaival fordítani tudtak, a félidõben már õk vezettek négy ponttal. A harmadik negyed kiegyenlített erõk harcát hozta, és Bosznicsék kiegyenlítették a találkozó állását. A befejezõ játékrészben megint az Ászok került elõnybe Bakonyi tripláival, de a szegedi Balogh 1,5 perccel a vége elõtt ismét visszavette a vezetést. Az ideges hangulatú utolsó másodpercekben a Szeged meg tudta tartani elõnyét.

SZEGED: Balogh 6, Tanács 2, GREEN 21/9, PÁVLICZ 15, DEÁK 20/3, Cs: Drahos 11, Buzás 7, Nyilas 5. Edzõ: Bonifert Domonkos.

SOPRON: BOSZNICS 22/6, Mérész 7, BAKONYI 19/9, SAJNI 14, Stan 8, Cs: Lakatos 4, Körtélyesi 8, Kocsis -. Edzõ: Kmézics Zorán.

ATOMERÕMÛ-KSC SZEKSZÁRD - SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK 60:73 (16:25, 15:17, 18:18, 11:13)

2001. április 8-án játszott mérkõzés

Az elsõ negyedben már jelentõs elõnyt szerzett a soproni csapat, fõleg Csákány volt elemében. A hazaiak sok könnyûnek látszó helyzetet elhibáztak, amibõl a gyors soproniak könnyû kosarakat szereztek. Hiába volt a KSC-nek jó sorozata, mert utána ismét az Ambrus és Csákány vezette Postás lányok kerekedtek felül, és a félidõre kialakították a 13 pontos vendég elõnyt. Kemény játék folyt a pályán a harmadik negyedben. Egyik csapat sem tudott a másik fölé kerülni, amit a kiegyenlített eredmény is mutatott. A befejezõ negyedben a soproniak már 66:49-re is vezettek, de egy jó rohammal a KSC felzárkózott 67:57-re. A befejezõ percekben aztán ismét Ambrus és Csákány dobott pontokat, amivel véglegesen eldöntötték a negyeddöntõ sorsát, 3:1 arányban a Soproni Postás diadalmaskodott.

SZEKSZÁRD: Bulatova 5/3, Vidovics 2, Nyirõ 8, Sztojkovics 7, KAJDACSI 11, Cs: Tóth 10, Lódi 7, Kravcsuk 10/6, Papp -, Edzõ: Újhelyi Gábor.

SOPRON: Bajkusa 11/3, CSÁKÁNY 24/3, Fodor 4, AMBRUS 13, HIRAKOVÁ 10, Cs: Radnóty 2, Mészáros 6/6, Russai 3/3. Edzõ: Magyar András.