Rovat: Száguldó Cirkusz

2001. május 28., hétfő 13:12

Häkkinen pechsorozata folytatódott.

Dupla Ferrari győzelem a versenyek versenyén.

Schumacher ötödször nyert a versenyek vesenyén Monacó-ban. De talán nem mégsem ő volt a főszereplő ezen a futamon.

Monacó Európa egyik legkisebb állama. Itt található meg a legrövidebb és egyben legnehezebb F1-es pálya. A szombati időmérő edzést Coulthard nyerte.

Ekkor még bizakodóan várta a Mclaren a futamot.

A felvezető körben viszont Coulthard autója állva maradt így csak az utolsó helyről rajtolhatott. De a Mclaren gondjai még nem fejeződtek be: Häkkinen autója röviddel a rajt után felmondta a szolgálatot. Az élen ekkor Schumacher versenyzett és mögötte csapattársa Rubens Barichello loholt, őt az ifjabbik Schumacher követte. Coulthard elkezdett előzgetni és utolérte Bernoldit. 40 körö keresztül csatázott vele. Ezután Bernoldi kiment a boxba és Coulthard előtt szabad volt a pálya. Miközben egymással csatáztak a fél mezőny feladni kényszerült a versenyt.

Coulthard ekkor már pontszerző helyen autózott. A mögötte versenyző Alesitól annyira el tudott távolodni, hogy a boxkiállása után vissza tudott állni a mezőny legrutinosabb pilótája elé. Ennek ellenére a Prost csapat is megszerezte az első pontjukat a 2000-es nürnburgringi futam óta. A két Ferrari magabiztosan megnyerte a futamot. Mögöttük Irvine hajtott át a kockás zászló előtt aki ezzel megszerezte a Jaguar első dobogós helyezését. Érdemes megemlíteni azt is, hogy a 10 célbaérő közül 7 gyenge csapatból származott.