Nagyszerű győzelmet ért el a SMAFC

Kosarasaink hétvégéje

NŐI KOSÁRLABDA NBI A CSOPORT

SZOLNOK - GYSEV-RINGA 64:90 (15:24, 16:21, 14:15, 19:30)

A Pécs elleni szuper rangadó előtti utolsó bajnoki mérkőzését Szolnokon játszotta a GYSEV. Nem kellett nagy erőfeszítéssel kirukkolni ahhoz, hogy fölényes vendégsiker szülessen. Balogh újra a pályán volt és ismét remek teljesítményt nyújtott. Mellette Eördögh és Seres bizonyította, hogy jó formában van. A szlovák idegenlégiósok kicsit tompábbak voltak, lehet, hogy most jön ki rajtuk az olimpiai fáradtság. A harmadik negyedben volt egyedül szoros a találkozó, azonban akkor már 14 pontos soproni vezetést mutatott az eredményjelző. Az utolsó negyedben aztán egy jó rohammal 26 pontra nőtt a különbség. Gond nélküli siker!

Szolnok: DELMIS 21/15, HORVÁTH 14, Hegedüs 12, Berkó 2, Bujdosó 4, Cs: Merecicki 2, Kurucz 5, Vida -, Demecseri 4. Edző: Palkovics Tamás.

GYSEV-RINGA: Zirkova 2, BALOGH 18/6, EÖRDÖGH 21/3, Kovacova 11, Vilipic 14, Cs: Donkó 2, SERES 17, Dénes 1, Nagy 4. Edző: Saeed Armaghani.

SZEKSZÁRD - SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK 58:66 (18:22, 17:15, 11:16, 12:13)

Veres és Mészáros nélkül utazott el soron következő mérkőzésére a Postás. Nehéz találkozó kerekedett ebből a mérkőzésből. Nem tudott jelentős előnyt kiharcolni a lényegesen erősebb soproni csapat. A védekezéssel nem volt baj, de a támadásokba és főleg a dobásokba sok hiba csúszott. Meglepő volt, hogy Hirakova milyen passzívan játszott. Ebben a mezőnyben neki minden mérkőzésen legalább 10 pontot illene szerezni, ma 0 pont sikerült. Az utolsó negyedet 7 pontos előnnyel kezdte a soproni csapat, és a hazaiak felzárkózását Bajkusa ügyes kosaraival ellensúlyozta. Az ő helyére beállt Englert pedig két triplával vette el a szekszárdiak esetleges győzelmi reményeit.

Szekszárd: Bulatova 3/3, Kravcsuk 7/6, Kajdacsi 2, TÓTH 15/3, LÓDI 15, Cs: Sztojkovics 6, Nyiri 10, Edző: Újvári Gábor.

Soproni Postás: BAJKUSA 17/3, Fodor 8, CSÁKÁNY 12, Hirakova -, AMBRUS 17, Cs: ENGLERT 7/6, Russai 3, Radnóty 2. Edző: Magyar András.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI A CSOPORT:

SMAFC-ROTO ELZETT - ZALAEGERSZEG 72:71 (21:21, 16:22, 15:19, 20:9)

A Molnárt nélkülöző egyetemisták jól kezdték a találkozót. 5 pontos előnyre tettek szert, azonban a rutinos vendégek hamar ledolgozták hátrányukat. A negyed végéig felváltva vezettek a csapatok, amit az egyenlő állás jól mutat. A második negyedben fölénybe kerültek a zalaiak és már 10 ponttal is vezettek. A SMAFC játékosai nem adták fel - sikerült is 6 pontra ledolgozni a hátrányt. A küzdelem dominált inkább a hazaiak játékában, azonban a dobásbiztonság gyenge volt. A negyed végére még 4 ponttal sikerült a vendégeknek növelni előnyüket. A záró felvonásban azonban fordulás történt. Ez az, ami szép a játékban. Az addig gyengébbnek látszó csapat összeszedi magát, a már győztesnek hitt pedig visszaesik, és fordul az eredmény. A 35. percben már csak egy pont volt a vendégek előnye, 64:63. Ezután igen izgalmas végjáték következett Hat másodperccel a vége előtt 71:70-re vezettek a zalaiak, amikor Rosic felemelkedett és kosarat szerzett. Ezzel a jól időzített kosárral sikerült a győzelmet megszerezni.

SMAFC: Palotai P. 9, POJBICS 23/3, Vavra P. 1, MOGYORÓSI 13, ROSIC 21, Cs: Szlávik J. -, Kotlik -, Palotai B. 2, Csátaljai 3/3. Edző: Sterbenz Tamás.

ZTE: MADRENSKI 13/9, Képli 6, BODROGI 22/6, Kámán 11, Ceranics 9, Cs: Mészáros -, Koma 6, Csaplár-Nagy 3. Edző: Mikola Lazics.

ALBACOMP-UPC - SOPRONI ÁSZOK KC 102:57 (29:10, 26:11, 26:17, 21:19)

A bajnok otthonában nem sok eséllyel kezdte a találkozót az eddig nyeretlen soproni csapat. A kishitűség nagyon is meglátszott a mutatott teljesítményen. Sajnos, sem a védekezés, sem a támadás nem volt eredményes. A kialakított dobóhelyzetekből sem sikerült kosarat szerezni, s az egyre növekvő hátrány kedvét is szegte a vendégeknek. Egyedül az utolsó negyedben volt egyenrangú a soproni gárda a hazaiakkal, azonban meg kell mondani, hogy a tartalékok kaptak játéklehetőséget és a mérkőzés már addigra eldőlt. Ez volt az ötödik Ászok vereség; most már kíváncsian várjuk az első győzelmet.

Albacomp: Csirke 6/6, McMAHAN 24, GREEN 17/3, Góbi 11, BUKVA 21/3, Cs: Matus 5/3, Boros 8, Báder 4, Godena -, Bacsa 6/3,. Edző: Farkas Sándor.

Soproni Ászok: Lakatos 10/3, Jakabovic 4/3, Mérész 7/3, Durcek 10, Stan 2, Cs: Sajni 3, Bakonyi 12/9, Kocsis 2, Körtélyesi 5/3, Sallay 2. Edző: Heinrich Róbert.