Egy nõi - egy férfi

Kupa mérkõzések elsõ napja

Ronchetti Kupa

USK BLEX PRAHA - SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK 57:81 (15:29, 12:14, 12:24, 18:14)

Jól védekeztek a soproniak a magas szerkezetû prágaiak ellen, és a kezdeti izgalmakon túljutva a dobások is egyre inkább betaláltak. Fodor két remek triplát szórt és Ambrus a tábla alól volt eredményes, így a félidõre már jelentõs vendég elõny alakult ki. A folytatásban már több volt a hiba mindkét részrõl, de a magas hazaiak ellen a Sljahova, Ambrus, Russai hármas sikerrel vette fel a küzdelmet és a félidõre már 16 pontra nõtt a magyarok elõnye. A Postás magas játékosai a második félidõben is lejátszották a prágaiak centereit és magabiztosan 28 pontra növelték az elõnyüket. A befejezõ negyed már csak formalitás volt, a soproni cserejátékosok is biztosan tartották az elõnyt és megõrizték a magabiztos újabb gyõzelmet.

PRAHA: Mikolajová 3/3, VORAVKOVÁ 16/9, VESELÁ 11, Vojtová 4, Gerstrenová 10, Cs: Hlavacková -, Kreuzová 2, Vodracková 5/3, Rejchová 6. Edzõ: Ivan Benes.

POSTÁS: Najdenova 3, Csákány 7, FODOR 11/6, AMBRUS 22, SLJAHOVA 26/6, Cs: Englert -, RUSSAI 10/6, Fûrész 2, Farkas -, Takács -. Edzõ: Meszlényi Róbert.

Magyar Kupa

SOPRONI ÁSZOK KC - ALBACOMP-UPC 79:87 (17:26, 23:18, 14:18, 25:25)

Sajnos az Ászok megilletõdve kezdte a találkozót és ez másfél negyeden át tartott. Addigra már 22 ponttal vezetett az Albacomp, amikor végre beindult a hazai kosár gyártás. Sztojkovics elkezdte dobálni a három pontosokat és a többiek is ügyesen védekeztek, támadtak. A nagy hátrány fokozatosan csökkent és félidõre csak négy pontos hátrány alakult ki. A második félidõben elõször Williams dobott 8 pontot zsinórban, majd megint soproni percek következtek, de a záró felvonásra így is maradt 8 pontos vendég elõny. Az utolsó négy percben izgalmas, jó játék alakult ki, sajnos mindig a fehérváriaknál volt az elõny és biztosan õrizték 6-8 pontos vezetésüket. A végén személyi dobó taktikai harc folyt, de ebben is hajszálnyival az A csoportosok voltak jobbak. Végül is egy jó színvonalú találkozón a nagyobb tapasztalattal és jobb játékosokkal rendelkezõ alakulat szerezte meg a továbbjutást jelentõ gyõzelmet.

ÁSZOK: SZTOJKOVIC 25/15, BOGDÁN 10, WALKE 19, Sajni 8, Polster 2, Cs: Stan 5, Körtélyesi 3/3, Jávorsztki 7/3. Edzõ: Zorán Kmézics.

ALBACOMP: BOROS 22/12, CSIRKE 20/12, WILLIAMS 18/3, GÓBI 18/3, Báder 1, Cs: Matus -, Bencze 8. Edzõ: Sterbenz László.