Bajnokverés Sopronban

Soproni Ászok KC-Albacomp-UPC 76:63

BAJNOKVERÉS SOPRONBAN:

SOPRONI ÁSZOK KC - ALBACOMP-UPC 76:63 (32:31)

Igen kisszámú nézõ volt kíváncsi erre a találkozóra. A kezdésnél nem lehettünk többen 700-nál, és késõbb is talán, ha 1000 nézõ szurkolhatott a csapatoknak, köztük kb.100 székesfehérvári. Sok hibával indult az összecsapás a rájátszás elsõ körének második mérkõzéseként. Feltûnt, hogy Dávid, az Albacomp NBA-t megjárt játékosa milyen gyengén dobta a büntetõket, ugyanis négybõl hármat kihagyott. Az Ászok sorban kapta a faultokat, már hetet kapott, amikor az elsõ Albacompos személyi megszületett. Elgondolkodtató. Közben felváltva vezettek a csapatok. A 10. percben 13:10-re a vendégek vezettek, a 14. percben már 23:18-ra a hazaiak. Nem volt magas szintû a játék, inkább egymás hibáiból éltek a csapatok. A hazaiaknál Pavicsevics szervezte a játékot. Amint alkalma adódott, kosarat is szerzett. Green hozta szokásos formáját, látványos kosarakat dobott. Alexe idegesen játszott, egy alkalommal a földön levõ Vargába rúgott, amiért sportszerûtlen hibát kapott. Edzõje még ekkor sem szidta meg a magáról megfeledkezett játékost. A félidõben egy pontos soproni vezetés jelezte, hogy ezen az estén az Albacomp sebezhetõ.

A második játékrészben feljavult a hazai csapat. A tavalyi bajnok sokat hibázott. Fõleg a máskor biztoskezû irányítók, Halm, Boros és Varga voltak gyengébbek, de a többiek sem vitézkedtek. Dávid is csak küzdõszellemével hívta fel magára a figyelmet, játéka ingadozó volt. Az Ászok fokozatosan elhúzott. A 27. percben 45:38 volt az eredmény. Fõleg Green szórta a kosarakat, de Pavicsevics, Alexe és Stan is eredményes volt. A 35. percben 60:50 volt az eredmény, majd a 38.-ban 72:59 - és ezzel már el is dõlt, hogy a három gyõzelemig tartó párviadal 1:1-re alakul.

Sopron: PAVICSEVICS 15/6, Alexe 18/6, GREEN 26/3, STAN 12, Csaplár-Nagy A. 5, Cs: Sallay -, Mérész -. Edzõ: Goran Miljkovics.

Albacomp: Boros 7/3, Varga 8/3, Halm 10/6, Dávid 15/3, LAPOV 11, Cs: McClendon 9, Matus 3/3, Gémes -. Edzõ: Farkas Sándor.