Nem vallott szégyent a GYSEV

Bourges-GYSEV-RINGA 69:54

EUROLIGA NÕI KOSÁRLABDA MÉRKÕZÉS:

CJM BOURGES (francia) - GYSEV-RINGA 69:54 (35:25)

Bourgesben 3000 ezer nézõ elõtt kezdõdött a találkozó. A hazaiak jól kezdtek és az 5. percben 9:4-re vezettek. A GYSEV kissé megilletõdötten kezdett és Mandic ismét rosszul dobott. Armaghani edzõ sokat cserélt, zóna védekezést is megpróbáltak a vendégek, de a különbség egyre nõtt. A 10. percben 20:11 volt az eredmény és a 15. percben már 31:15 -öt mutatott az eredményjelzõ. Az utolsó öt percben feljavult Potoék védekezése és csökkenteni tudták a hátrányt.

A második félidõt a Donkó, Eördögh, Poto, Dénes, Vilipic ötös kezdte és egyre jobban sikerült megközelíteni a hazaiakat. A 25. percben 39:34 volt a különbség és a 31. percben már csak egy pont, 45:44. Ekkor azonban észbekapott a francia együttes és Sauret hármasaival ismét elhúzott. A végjátékban sajnos már kiütköztek a fáradtság jelei a soproni társaságon és a végére kialakult a 15 pontos különbség. Ennek ellenére dicséretes a második félidei tartás és a gondok ellenére jó benyomást keltett a magyar csapat.

Bourges: SOUVRE 7/3, SAURET 17/9, Melain 7, CONGREAVES 17/3, MOUSSARD 13, Cs: Kotocova 6, Korstine 2,. Edzõ: Olivier Hirsch.

GYSEV: Donkó 7/3, EÖRDÖGH 7/3, Mandic 6, Hollósy 2, Vilipic 9, Cs: POTO 13/6, DÉNES 8, Radnóty 2. Edzõ: Saeed Armaghani.