A remény még él...

Brno-GYSEV-RINGA 81:66

EUROLIGA NEGYEDDÖNTÕ NÕI KOSÁRLABDA MÉRKÕZÉS:

BK GAMBRINUS BRNO (CSEH) - GYSEV-RINGA 81:66 (45:37)

Amiben a helyszínen szurkoló 150 fõ soproni és az itthon maradottak titkon reménykedtek, nem vált valóra. Nem sikerült a bravúr, az, hogy idegenben sikerüljön legyõzni a nagyhírû ellenfelet. Pedig az elsõ félidõben még felcsillant a remény. Az 5. percben 12:8-ra vezetett a soproni társaság. Mandic ekkor szórta a kosarakat és ez a szárnyalás egészen a 16. percig tartott, amikor még 22:22 volt az eredmény. A hazaiak nagyon pontosan játszottak és a palánkok alatt határozott fölényben voltak. Eredményesen kihasználták a GYSEV-es hibákat és a félidõ végéig elõnyüket 8 pontra növelték.

A második félidõben már nem tudta a soproni csapat megismételni az elsõ játékrészben mutatott formát, a fáradtság jelei mutatkoztak és ez a koncentrálás kihagyásán, a pontatlan dobásokban jelentkezett. A 25. percben 48:39-et mutatott az eredményjelzõ, majd a 30. percben 63:46-ot. Bogojevic nagyot javult erre a játékrészre és az Õ irányításával sikeresebb volt a hazai társaság. Szinte állandósult a 15-20 pontos különbség, ezt mutatja a 35. perc pontaránya is, ami 74:55 volt. A végjátékban valamelyest sikerült csökkenteni a különbséget és a 15 pontos brnoi gyõzelem megfelel a várakozásnak. A mérkõzés általános képe lehetõvé teszi a bizakodást a csütörtöki soproni visszavágóra. Egy esetleges GYSEV gyõzelem esetén a következõ csütörtökön ismét Brnoban kerülne sor a második gyõzelemért folyó találkozóra.

BRNO: Hamzova 7/3, BOGOJEVIC 19, Manhova 8/3, VODICKOVA 13, Sztyepanova 12, Cs: Kamenikova 3/3, VECEROVA 14, Viteckova 4, Topolarova 1, Janalova -, Edzõ: Jan Bobrovsky.

GYSEV-RINGA: Poto 7, Eördögh 9, MANDIC 23/6, Hollósy 3/3, VILIPIC 14, Cs: Radnóty 6, Donkó 4, Dénes -, Csontos -. Edzõ: Saeed Armaghani.