A Postásnál az előny, míg az Ászok a 7. helyért mérkőzhet

Postás-FTC59:54, ZTE-Ászok 79:56

AZ ÁSZOK A 7. HELYÉRT JÁTSZIK

FLEXTRONICS-ZTE KK - SOPRONI ÁSZOK KC 79:56 (37:29)

Ez volt a harmadik találkozó annak eldöntésére, hogy ki játszhat a továbbiakban az 5. helyért. Nos, az Ászok kikapott, így a 7. helyért küzdhet a továbbiakban.

A külföldi játékosait vesztő Ászok 1:1 után kezdett ebbe a mérkőzésbe. A találkozó elején a hazaiak elhúztak, de a soproni fiatalok Pavicsevic irányításával ledolgozták hátrányukat, sőt a vezetést is átvették. Sajnos, ez a fellángolás nem tartott sokáig. A félidő végére már nyolcpontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A második félidőben a ZTE bátran és eredményesen kosárlabdázott, és Mujanovics valamint Bukva vezérletével növelték előnyüket, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Ezzel a ZTE 2:1 arányban megnyerte ezt a páros összecsapást, és tovább játszhat az 5. helyért.

ZTE: BODROGI 13/9, Kocsis -, Kámán 10, MUJANOVICS 25/12, BUKVA 20/3, Cs: Simon B. 7, Mészáros R. 4, Képli -, Béres -, Gáspár -. Edző: Heinrich Róbert.

ÁSZOK: PAVICEVIC 20/12, Körtvélyesi 1, Mérész Cs. 7, Csaplár-Nagy A. 5, STAN 11, Cs: Bogdán 4, Lakatos 6, Sallay 2. Edző: Radovics József.

1:0-RA VEZET A POSTÁS A HARMADIK HELYÉRT FOLYÓ CSATÁBAN:

SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK - FTC-DIEGO 59:54 (36:32)

Már a találkozó elején kiderült, hogy hatalmas csatában fog eldőlni a bronzérem sorsa. A küzdelem hevében felváltva vezettek a csapatok, de Ambrus 7 méteres triplája így is nagy meglepetés volt. Különben is potyogtak a hárompontos dobások, a hazaiak ötször, míg a vendégek kétszer találtak a gyűrűbe 6,25 m-nél messzebbről. A 17. percben 27:20 volt Ambrusék előnye, azonban Károlyi zsinórban dobott nyolc pontot, és Papp is szerzett egy ziccert. Még így is maradt 4 pontos soproni előny a folytatásra.

A szünet után is folytatódott a találkozó küzdelem jellege. Emiatt egyik csapat sem tudott jelentős előnyt kiharcolni. Sok hiba is becsúszott a játékba, ezért nem volt közönség-szórakoztató a produkció. A 32. percben 50:48, majd a 39. percben 57:54 volt az eredmény. A kiélezett találkozó végjátékát Veresék jobban bírták idegekkel, és ez el is döntötte az első győztes kilétét. 1:0 a Soproni Postás javára.

Sopron: Delmis 2, Szenes -, FODOR 18/9, AMBRUS 7/3, Bíró 2, Cs: Englert 6, VERES M. 16/9, ördög 8. Edző: Meszlényi Róbert.

FTC: TÖRÖK 7/3, CSÁKÁNY 10/6, Károlyi 10/3, PAPP 16, Kalmár Nagy 9, Cs: Farkas A. 9, Kosjár -, Seres 2, Kajdacsi -. Edző: Zsoldos András.