BMX Európa Kupa - Hazai pályán játszik az MKB - Ligabajnokság

Labdarúgó ligabajnokság:
MATÁV FC Sopron – DVSC 2-0.
Gsz.: Szalai, Varga.

Már pénteken elutazik Pécsre a MATÁV FC Sopron. Dajka László szerint nem kis mértékben egyéni hibák okozták a Debrecen  elleni vereséget. Pécsen javítani szeretnének a soproniak, akiknél hiányozni fog a három sárga lapja miatt Bagoly Gábor.
Várható összeállítás: Molnár, Földvári, Debnár, Szekeres, Hanák – Sira, Lazics, Fehér, Szabó – Bárányos, Tóth.

Debrecenben, az országos ökölvívó bajnokságon: 38,5 kg-ban 2. Nemes P. (Gyevát iskola) 52 kg-ban 2. Csóka (Gyevát) 56kg-ban 2. Cuibus (Gyevát).

Vlagyimir Kramnyik maradt a sakkvilágbajnok, miután a svájci Brissagóban megrendezett 14 mérkőzésből álló párosviadalon, döntetlenül mérkőzött Lékó Péterrel. (A döntetlen elég a világbajnoki cím megvédéséhez.) Az orosz és a magyar sakkozó 1 millió svájci frankon osztozik majd 50-50%-os arányban. Az utolsó játszmát Kramnyik 41. lépésben nyerte. Lékó? Lesz Ő még világbajnok.

Ma este 18 órától MKB-Euroleasing Sopron – ZTE női kosárlabda mérkőzés lesz a Sportcentrumban.
Mária Ruzicková az Euroleasing szlovák bedobója a Zala Volán csapatában fog játszani, a heti edzések felét Sopronban, a másik részét Zalaegerszegen tölti.
Tajkov Georgina és Somogyi Andrea Sopronban gyakorol de a Csata DSE-ben fog játszani.
Pénteken, október 22-én az MKB-Euroleasing Sopron Budapesten a BEAC (Balogh Judit, edző)csapata ellen mérkőzik, a Foton, szombaton este hat órától a Szeged gárdáját fogadja a Sportcentrumban, Horváth Zsófia a Foton centere a Szolnok elleni mérkőzésen 15 lepattanót szedett..

A Bécs-Budapest  szupermaratoni futóverseny első szakaszát 93 km Vozár Attila, békéscsabai futó nyerte, több mint 30 percet vert ellenfeleire.

Az Olaszországban megrendezett  BMX Európa Kupa verseny összetett értékelésében Táp Imre EB Kupát nyert a 19 évesek között, Kovács Péter pedig ezüstérmes lett a 17-18 évesek mezőnyében.. A magyar bajnokságban a felnőtteknél  Radasics Vilmos, Táp Imre, Prájczer Péter végzett hat futam alapján az érmes helyeken.
Az ifjúságiak küzdelmeiben Rozsenich Gábor második Rozsenich Bence a harmadik lett. A serdülők között Igar Balázs harmadik, gyermek kategóriában Bartal Ödön a dobogó harmadik helyére állhatott fel. A csapatversenyben is természetesen soproni győzelem született. A soproni fiú edzője: Nyikos Tivadar ismét kiválóan végezte munkáját.