2024. április 28., vasárnap, Valéria napja

Matáv FC Sopron hírek

Az elmúlt héten a csapat két mérkőzést is játszott.

A Matáv FC Sopron csapata a tizenhatodik fordulóban elmaradt MTK elleni meccset pótolta.
A helyszínre körülbelül ezer néző látogatott ki. A mérkőzés kezdete tíz percet csúszott mivel a pályán a víz volt az úr. A focisták inkább egy vízipólómeccsbe, mint egy futballmérkőzésbe, illettek volna bele. A mérkőzésről elmondható, hogy a csapatok küzdöttek a cseppet sem ideális körülményt biztosító pályán. Az első félidőben szinte semmi, említésre érdemes esemény nem történt, majd a szünet után Kanta József bombázott a kapuba(0-1).

Ezután pár perccel Tóth Mihályt lökték fel, és a játékvezető tizenegyest adott, amit Bárányos Zsolt értékesített (1-1). Ezt követően pár kissebb helyzeten kívül más nem történt.

Gálhidi György

Csere: Pintér helyett Somorjai (39.), Sira h. Csordás (39.), Dianu h. Virágh (41.), Lazics h. Horváth A. (67.), Tisza h. Horváth Péter (79.)
Gólszerző: Sipeki (37.)
Sárga lap: Bárányos (30.), Katona (71.), Fehér (75.), Halgas (90.), Horváth A. (92.)
Kiállítás:

Szombaton az utolsó hazai meccsét játszotta a csapat.
A mérkőzés elején a Sopron uralta a labdát és helyzeteket is kialakított, de a diósgyőri védők és
Kövesfalvi kapus szinte mindent blokkoltak.

A Diósgyőr erősségei a gyors kontrái voltak. Ez meghozta gyümölcsét és a 37. percben Sipeki a bal felső sarokba lőtt (0-1).
A második félidőben is a Sopron birtokolta többet a labdát, de gólt nem tudott elérni a csapat.
Pár perccel a vége előtt Somorjai hagyott ki egy nagy helyzetet.

A vége (0-1)

A hazai csapat megköszönte a közönségnek az egész éves biztatást!

Az edzők nyilatkozatai:

Gálhidi György:
Először is gratulálok a Sopronnak a kupagyőzelemhez. A mai meccsre a védekezést jól összeraktuk, és egy kontrából vezetést szereztünk.

Pintér Attila:
Gratulálok a Diósgyőrnek a győzelemhez. Több olyan helyzetünk is volt, ami a Diósgyőrnek nem, de nem tudtuk ezeket kihasználni. Köszönöm a közönségnek az egész éves biztatást.