Az első UEFA mérkőzését játszotta a soproni csapat .

FC Sopron - Metallurg Donyeck
0 - 3
(0 - 0)
UEFA kupa selejtező mérkőzés

Az FC Sopron játékosai, és szurkolói már nagyon várták augusztus 11-ét. Ez a nap az FC Sopron történetének, az első UEFA kupa meccsének a dátuma. A mérkőzés este fél kilenctől kezdődött, és a helyszínre közel négyezer szurkoló látogatott ki. Donyeckből is jött 100-200 szurkoló.

A soproni csapat: Balogh-Costisor-Cotan-Demjén-Ibric-Lazic-Hanák-Bagoly-Fehér-Vén-Fülöp összeállításban lépett pályára. Az első félidőről elmondható, hogy a két csapat hasonló ritmusban, játszott. A soproni védők szinte minden donyecki támadást blokkoltak így Balogh kapusnak nem akadt sok dolga. A félidő közepén Cotan miután egy nagyszerű csellel lerázta védőit, és a kapust is elfektette, éles szögből az üres kapu mellé lőtt. Azt lehet mondani, hogy ez volt a soproni csapat legnagyobb helyzete az egész mérkőzésen. A második félidő elején maradt a kiegyenlített játék. Az 52. percben az ukrán Siscsenko betalált a soproni kapuba. (0-1)

Vén Gábor végzett el szabadrugást, ám a donyecki védők blokkoltak és a kontrából gólt szereztek

Eközben a csapatkapitány Bagoly Gábor megsérült, így le kellett cserélni. A második félidőben az FC Sopron nem bírta fizikailag, azt a ritmust amit az ukránok játszottak. A csereként beállt Oleksiyenko a 87 percben és a hosszabbítás első percében is eredményes volt.

Gólok: Shyschenko 52', Oleksiyenko 87', 90+1'
Sárga lapok: Florea 36', Bagoly 38', Checer 42', Melikyan 83'
Csere: Bagoly helyett Horváth. A 53', Fülöp helyett Csordás 56', Fehér helyett Luca 68'
Zakalyuka helyett Melikjan 76', Siscsenko helyett Oleksyenko 79', Aliuta helyett Kondraschenko 90'

Csordás Csaba csereként állt be, de nem volt nagy helyzete, és nemegyszer hátúl segített a védekezésben

Nyilatkozatok:

Oleksandr Sevidov:

Kemény ellenfél volt a Sopron 60 percig nem találtunk ellenszert a játékukra. Egy mérkőzés viszont kilencven percig tart. A visszavágón, otthon mindent kihozunk magunkból és remélem, hogy egy sportszerű mérkőzést láthatunk majd. Köszönöm a soproni vendéglátást remekül éreztük itt magunkat.

Csank János:

Gratulálok az ellenfélnek megérdemelten nyerték a mérkőzést. A keret egy részének, az alapozás kimaradt így lényegében csak a 60. percig bírtuk az iramot. Sajnos Bagoly sérülésénél rögtön lekontráztak minket és megszerezték a vezetést. A végére elfáradtunk, és a Donyeck jól használta ki a helyzeteit. Szeretnék jó meccset játszani Ukrajnában is.

Alexander Costisor:

Nagyon sajnálom, hogy a csapat 3-0-ás vereséget szenvedett. A szurkolók miatt, a vezetőség miatt, jobban örültem volna, ha mást választanak a mérkőzés legjobbjának, és nyert volna a csapat. Az első félidőben dőlt el a mérkőzés amikor Cotan kihagyta a helyzetet. A második játékrészben arra kényszerült a Sopron, hogy kitámadjon, ők pedig visszatámadtak. Így szerezték meg az első, második és harmadik góljukat.

Bojan Lazic:

Az első félidőben jól játszottunk, volt pár helyzet, ami sajnos kimaradt. Kár, hogy a kontrából gólt kaptunk. Voltunk olyan jók mint a Metallurg, de fizikailag nem bírtuk.

Volt egy csúnya esésed amikor a 83. percben Melikyan megrúgott. Nem sérültél meg?

A vállam megsérült, ami egész éjjel fájt, de pár nap alatt helyrejön.