2024. május 5., vasárnap, Györgyi napja

Jöhet az ötödik mérkőzés

SZOMBATRA MARAD A DÖNTÉS:

BSE-ESMA - GYSEV-RINGA 72:68 (40:34)

Sajnos, nem váltak be reményeink, hogy sikerül a csütörtöki budapesti találkozón döntésre vinni a páros-mérkőzést. A GYSEV-ből ezen a mérkőzésen is csak Eördögh Edit nyújtott jó teljesítményt, és ez kevés volt a meglepően jól küzdő és dobó hazaiak ellen a sikerhez. Pedig voltak biztató jelei az első félidőnek, amikor a 15. percben Eördöghéknek sikerült 32:22 arányban vezetniük. Amikor meg kellett volna nyugodni a vezetés tudatában, pont akkor következett be a mélyrepülés - és a lyukas védekezés meg a tanácstalan támadás eredményeként a 17. percben már 32:30 lett az eredmény. Különös, hogy Thomast nem tudták tartani a soproniak, mert ő nem nagy küzdő, de önbizalommal vállalja el a helyzeteket, és nem lehetetlen megállítani. Most az volt... A félidő végjátéka is a BSE-é volt, így a 10 pontos vezetésből 6 pontos hátrány lett.

A második félidő sem volt jobb az első második felénél, illetve, a nagy akarás eredményeként, a 32. percben sikerült egyenlíteni 56-nál, de a BSE ismét tudott újítani, és a 38. percben már 66:61-re vezetett. Sajnos, hiányoztak Poto és Mandic kosarai, Eördögh pedig egyedül nem tudta kiegyenlíteni Nagy D. és Thomas pontjait. Vilipic erőlködött, de igazán nem tudott kibontakozni, mert mindent álló helyzetből akart megoldani, és ebben a védő centerek meg tudták zavarni. Most már csak abban bízhatunk, hogy a szombati soproni ötödik találkozón a zöld-sárgák biztosítják helyüket a legjobb négy között. Talán még előnyükre is válik, hogy folyamatos tétmérkőzés játszásával felkészülve várják a következő ellenfelüket a legjobb négy között.

BSE: SZUMNYIKOVA 5, THOMAS 31/6, Szélesy -, NAGY D. 17, Vajda 2, Cs: Vukovics 8, Mészáros 9, Túróczi -, Németh -. Edző: Sapszon József.

GYSEV: Poto -, EÖRDÖGH 28/6, Mandic 13, Hollósy 4, Vilipic 14, Cs: Dénes 2, Donkó 5, Radnóty 2. Edző: Saeed Armaghani.