CyberPress
közéleti magazin
cyberpress@sopron.hu
2024. május 5., vasárnap, Györgyi napja


Irodalmi Kávéház

Intranet Galéria

Apróhirdetések

Képeslapok

Soproni Képindex

Polgármesteri Hivatal

ZÓNÁK
Főoldal
Lapszemle
  Lapszemle
Kultúra
  KultúrVáros
  Lélektől lélekig
  SzínházVilág
  Soproni Ünnepi Hetek
  Borváros
Regionális kulturális programajánló
  Színház
  Kiállítás
  Rendezvények
  Hangverseny-Zene
Cyber Kurír
  Hírek - események
  Szomszédvár - Régió
  Soproni Snassz
Európai Unió
  EU
Cyber hírek
  Közélet
  SopronMedia
  Városháza
  Sport
Szórakozás
  Fesztiválgájd
  HangFal
  Mi1más
  Diákélet - diákszáj
  ViccGödör
Gazdaság
  Kereskedelmi és Iparkamara
Sport - szabadidő
  Sportcentrum
  Száguldó Cirkusz
Tudomány-technika
  Űrvadász
  Egészség
Környezet
  Borostyán
  Egészség

Diákélet - diákszáj  

Lifelong Learning Konferenciát rendeztek Sopronban

Ötödik alkalommal tartották Sopronban, április 16-17-én a MELLearN Egyesület és a Nyugat-magyarországi Egyetem szervezésében a nemzetközi Lifelong Learning Konferenciát.

A konferencián Prof. Dr. Faragó Sándor, a Nyugat-magyarországi Egyetem rektora az intézmény infrastruktúráját érintő korábbi, 14 milliárd forintos, illetve a tervezett beruházásokat is bemutatta: a jelenlegi tervek között egy kutató és információs központ, valamint egy lovas tudásközpont megépítése is szerepel - tájékoztatta az intézmény az Edupress-t.

Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke a plenáris ülésen elhangzott előadásában a tudásról, a versenyképességről, a fejlődés szükségességéről beszélt. Elmondta: a tudás és az információ hatalmat jelent, ma ugyanis az információ másodpercek alatt megszerezhető, továbbítható, az emberiség viszont felelős azért, hogy milyen célokra használja fel a felhalmozódó tudást, kinek enged betekintést a varázsgömbbe. A "tudás + információ = hatalom" képletből ugyanis sajnálatos módon kimarad az erkölcs - hangsúlyozta a volt elnök, majd hozzátette: "míg a görög-római és a zsidó-keresztény hagyományok erkölcsi alapvetést jelentettek az európai társadalom számára, addig a kommunikáció és a technika felgyorsult fejlődésével nem járt együtt az etika fejlődése." A társadalmat és gazdaságot érintő válság gyökereként az akadémikus az erkölcs és a bizalom hiányát jelölte meg.

Angela Merkel asszonyt idézve kihangsúlyozta, a jövő a szabadságon és felelősségen nyugvó tudásalapú társadalomban rejlik. A professzor statisztikákkal, külföldi véleményeket idézve támasztotta alá azt a nézetét, hogy Magyarországon különösen érdemes a szellemi tőkébe fektetni, hazánkban ugyanis az alacsony nemzeti jövedelemhez képest aránytalanul nagy az ország szellemi tőkéje - derül ki egy európai uniós tanulmányból. "Mindez azt mutatja, hogy a társadalom fogékony a tudás, az információk befogadására, ezért érdemes fejleszteni. Nagy szükség lenne a köz- és felsőoktatásunk továbbfejlesztésére, serkenteni kellene a szabadalmi aktivitást, több forrást kellene biztosítani a kutatás-fejlesztésre, meg kellene duplázni a műszaki végzettséggel rendelkezők létszámát, támogatni kellene a kis- és középvállalkozásokat, hogy növelni tudjuk versenyképességünket" - foglalta össze javaslatát a professzor. A fejlődés gátjának magyarázataként azonban hozzátette: A statisztikák szerint egyike vagyunk azoknak az országoknak, ahol a legkisebb a műszaki végzettségűek aránya, de szintén nagyon alacsony az egymillió lakosra jutó szabadalmak száma.

forrás: EduPress



2009. április 22., szerda 13:06


címlap zóna archívum




© 1999-2007, Internet Sopron Egyesület