CyberPress
közéleti magazin
cyberpress@sopron.hu
2024. április 28., vasárnap, Valéria napja


Irodalmi Kávéház

Intranet Galéria

Apróhirdetések

Képeslapok

Soproni Képindex

Polgármesteri Hivatal

ZÓNÁK
Főoldal
Lapszemle
  Lapszemle
Kultúra
  KultúrVáros
  Lélektől lélekig
  SzínházVilág
  Soproni Ünnepi Hetek
  Borváros
Regionális kulturális programajánló
  Színház
  Kiállítás
  Rendezvények
  Hangverseny-Zene
Cyber Kurír
  Hírek - események
  Szomszédvár - Régió
  Soproni Snassz
Európai Unió
  EU
Cyber hírek
  Közélet
  SopronMedia
  Városháza
  Sport
Szórakozás
  Fesztiválgájd
  HangFal
  Mi1más
  Diákélet - diákszáj
  ViccGödör
Gazdaság
  Kereskedelmi és Iparkamara
Sport - szabadidő
  Sportcentrum
  Száguldó Cirkusz
Tudomány-technika
  Űrvadász
  Egészség
Környezet
  Borostyán
  Egészség

Mi1más  

Sikeres volt a tudományok éjszakája Berlinben és Potsdamban

Sikeres volt "az év legokosabb éjszakája" Berlinben és Potsdamban. A német fővárosban és Brandenburg tartomány fővárosában ugyanis ezzel a mottóval rendezték vasárnapra virradóan immár kilencedik alkalommal a tudományok éjszakáját.

Ebből az alkalomból 67 berlini és potsdami egyetem, főiskola, kutatóintézet, illetve múzeum nyitotta meg kapuit éjszakába nyúlóan a látogatók előtt. Vasárnapi értesülések szerint a két városban a hajnali órákig több mint 10 ezren éltek az "ingyen" látogatások mintegy 2000 különböző lehetőségével.

Az egyik legkeresettebb helyszín a főváros központjában lévő Német Szívközpont volt, ahol látogatók áradata ismerkedett a legfejlettebb technológián alapuló, legkorszerűbb műtéti eljárásokkal, miközben az érdeklődők kíváncsiságát a központ orvosai igyekeztek kielégíteni. Ugyan ezt tették a szakértők az űrkutatással foglalkozó berlini központban is, míg az egyetemeken a tudományos tanszékek professzorai tartottak "eligazítást". A berlini magyar kulturális intézet, a Collegium Hungaricum idén is az éjszakai tudományos program hivatalos helyszíneinek egyike volt. Az intézet a tavaly elindított Art'n Science mottót folytatva idén is a művészet és a tudomány találkozási pontjain létrejövő programokkal várta vendégeit az épületben és azon kívül is. Ennek keretében a tudományok éjszakájára a Collegium Hungaricum a tér-idő folytonosságát megjelenítő animált fényszoborrá változott. Az ezredforduló Budapestjének underground technokultúráján nevelkedett alkotó közösség, a Kiégő Izzók közvetlenül a CHB épületére komponált hang- és fényinstallációja a teljes homlokzaton és az épület ablakain teremtette meg az éjszaka tényleges hangulati és vizuális keretét.

Forrás: MTI



2009. június 15., hétfő 09:31


címlap zóna archívum




© 1999-2007, Internet Sopron Egyesület