2024. május 11., szombat, Ferenc, Adolf napja

Vienna City Marathon

Május 24-én rendezték meg Bécsben a Vienna City Marathon versenyét. A 42 km -es távnak közel 7000 induló vágott neki. A soproni csapatban Maros Ervin (Kőszeg SE), Fülöp Gábor, Kóczán Gábor az SVSE Lokomotív Futóklub versenyzői álltak rajthoz. Igazi futóidő volt. Kellemes meleg, napsütés és szélcsend segítette a maratonistákat.
Maros Ervin 2:32:39 idővel az erős nemzetközi mezőnyben az előkelő 34. helyen végzett. Fülöp Gábor 3:09:01, Kóczán Gábor 3:49:48 idő alatt teljesítette a távot. Ez az idő Fülöp Gábor (alias: Lennon) számára a 771. helyet jelentette, míg Kóczán Gábor (alias: Koko) 3567-ként ért célba.
Az arany- és a bronzérem egy-egy etiópiai versenyző nyakába került, míg a második helyet egy lengyel futó szerezte meg.
Gratulálunk a versenyzőknek és további sikereket kívánunk az évadban!