2024. május 9., csütörtök, Gergely napja

XXI. Dr. Csik Ferenc
emlékverseny

1999. november 20-21.-én rendezték a XXI. Dr. Csik Ferenc emlékversenyt. Sajnos az időjárás nem fogadta kegyeibe az indulni szándékozókat, de így is népes mezőny gyűlt össze a soproni fedettuszodában. Sokan jöttek a fővárosból, elsősorban a BVSC és az FTC Print17 szakosztályai képviseltették magukat szép számban. De voltak itt  Mosonmagyaróvárról, Győrből, Szombatelyről, Pápáról, Dunaújvárosból, Békéscsabáról is úszók. Több korosztály tagjai ugrottak a medencébe eldönteni, hogy ki a jobb az egyes versenyszámokban. Taroltak a BVSC úszói, akik a pontversenyben is elsők lettek. Jól szerepeltek a ferncvárosiak is, és a hazai versenyzők sem vallottak szégyent, hiszen László Rita 66 2/3 m. leány gyorsúszás első helyet szerzett, valamint Kleizner Gordon 66 2/3m.  fiú mellúszás, és Németh László 33 1/3m. fiú gyorsúszás bronzérme is remek eredmény ebben a nagyon erős mezőnyben. 4*33 1/3 m leány gyorváltónk a 3. helyen végzett, míg a fiúk hasonló versenyszámában a váltónk másodikként csapott a célba. A mindenki által nagyon várt férfi 100 méteres gyorsúszásban elmaradt ugyan a pályacsúcs megjavítása, amit tavaly Zubor Attila állított fel, de remek eredmények születtek, Nagy Péter nyert 53:00mp-es kitűnő idővel.