Tatabánya - MATÁV-Compaq-Sopron 2-1 (1-0)
G.sz.: Vincze (2) ill, Somogyi

Vasárnap tartotta jubileumi közgyûlését a 100 éves soproni klub, a SFAC. Az ünnepi beszédek, kitüntetések átadása után az Anger- réti sporttelepen táblát avattak a centenárium emlékére.

Kosárlabda

A soproni Ászok KC férfi kosárcsapata 4. helyen végzett az ausztriában rendezett NÖ-kupán, miután a helyosztón 93-71 arányban alulmaradtak a Traiskirchen együttese ellen.

Sérüléshullám söpört végig a GYSEV-RINGA kosárlabdázó hölgyei között. Balogh Judit után Seres Éva és Zsovár Orsolya is megsérült. Ugyancsak a maródiak listáját gyarapítja Donkó Orsolya és Daliborka VIlipic is, akiket betegség döntött ágynak.

G.sz.: Horváth (2) ill. Inzaghi (2)

A csoport másik mérkõzésén Románia 1-0 arányban gyõzött Litvánia ellen.

A Ferencváros vezetõsége menesztette Páncsics Miklóst, akit a csapat egykori játékosa Szeiler József váltott fel.

Kézilabda

A Gyõrött és Pápán rendezett felkészülési tornát nagy fölénnyel, veretlenül a magyar együttes nyerte. A Steffl-kupa végeredménye:

1. Magyarország 6 pont
2. Lengyelország 4 pont
3. Ljubljana 1 pont
4. Ukrajna 1 pont

Különdíjak :

Legjobb kapus : Farkas Andrea (HUN)
Gólkirály : Bojana Radulovics 22 góllal (HUN)
Legtechnikásabb játékos : Balogh Beatrix (HUN)

Mocsai Lajos szövetségi kapitány döntése értelmében Lõwy Dóra (FTC) utazhat a magyar csapattal Sydneybe.

Nemzetközi hírek

Tenisz - US OPEN

Mindegyik magyar résztvevõ kiesett az elsõ fordulóban. Nagy meglepetésre búcsuzott az elsõ helyen kiemelt Andre Agassi is.

Box

A legújabb hírek szerint pénzügyi viták miatt nem rendezik meg idén novemberben a várva várt Hamed-KOKO összecsapást.

Atlétika- Golden League-sorozat 7. állomása, Berlin

Pénteken tartották Berlinben a GL-sorozat utolsó versenyét, melyen Maurice Greene a 100 méteres síkfutást 9.86-tal, a világ idei legjobb eredményével nyerte meg. Az amerikai sprinter nem tartja elképzelhetetlennek, hogy az Olimpián megdönti a világcsúcsot (9.79).

Síugrás

A finn Janne Ahonen hatalmas fölénnyel, több mint 200 ponttal nyerte a nyári Grand Prix-sorozatot.

2000. szeptember 07., csütörtök 00:00