Sport

Marlboro Magyar Nagydíj
1999.08.15 Budapest

1.A Rajt

Az elsö helyrõl a finn Mika Hakkinen rajtolt. A másodikról Eddie Irvine a harmadikról Hakkinen  csapattársa David Coulthard.
A rajt pillanata: Hakkinen megtartotta elsõ helyét Irvine második helyét viszont  Coulthardot megelõzte az 5. helyröl elõretörõ Fischichella és Frentzen.

2. A verseny java

Miközben Mika Hakkinen növelte a 30 másodperces elõnyét megkezdõdtek a boxolások: Elõször Fischichella majd Frentzen látogatta meg a boxutcát, így Coulthard harmadik lett. De a 27. körben kiment Irvine a második helyérõl és Coulthard a harmadik helyérõl a boxba. Itt sem sikerült Coulthardnak megelõznie Irvine-t pedig neki 5 tized másodpercel jobb boxideje volt . Viszont a verseny 40 kõrében Coulthard már akkora nyomást gyakorolt Irvinne-ra ,hogy Irvine kicsúszott a pályáról és így csak Coulthard mögé ért vissza.

3. A végeredmény:

Miután a finn Mika Hakkinen beért az elsõ helyre Deutsch Tamás adta át az elsõ helyezetnek járó ezüst tálcát. Coulthard lett a második. Irvine a világbajnoki pontverseny vezetõje csak harmadik lett kicsúszása miatt.
Tulajdonképpen a Mclaren Mercedes csapat ugyanazt tudta nyújtani az idõmérõn mint a versenyen.