Sopron, 3000 nézô. V: Hartyáni, Bodnár

SOPRON: BAJKUSA (13), BALOGH (25/3), Anitics (5), KURTINAITIENÉ (15), Béres (8). Cs: Hollósy (3), Orehova (1),
Dénes (-). Edzô: Saeed Armaghani

PÉCS: GRUBIN (20/6), Zsolnay (9/3), Csák (7/3), Vilutyté (9), Cintia (11). Cs: Sztojkovics (2), Balázs (-), Donkó (4). Edzô: Rátgéber László

Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-8. 10. p.: 20-17. 15. p.: 25-23. 25. p.: 42-38. 30. p.: 54-40. 35. p.: 56-48

Kipontozódott: Cintia (39. p.), Grubin (40. p.)

A mérkõzés elõtt a médiák kosárlabda-háborúról szóltak, ennek megfelelõen nagy volt a készülõdés. Ezt az is mutatja, hogy a 16 órás kapunyitás ellenére a Sportcentrum igazgatóhelyettese még negyed ötkor - nem éppen irodalmi stílusban - kitessékelte a mérkõzésre induló munkatársunkat  a csarnokból...
Feldobás után az elsõ 10 percben a csapatok fej-fej mellett haladtak, az elején a hazaiaknál fõleg Béres és Kurtinaitiene vitték a prímet, Balogh csak a hetedik percben talált be elõször. Ezután többször is megugrott öt-hat ponttal a Sopron, de ezt az elõnyt mindik "sikerült" leadni. Azonban azt is hozzá kell tennünk, hogy mezõnyben a pécsiek sem voltak sokkal rosszabbak, mindössze annyi volt a problémájuk, hogy 33 %-kal dobtak.
Szünet után Zsolnay egy duplával nyit, majd Cintia 2+1-se következik. Ezután azonbana a GySEV, pontosabban Bajkusa és Balogh percei következnek, aminek eredményeképp 14 ponttal elhúznak a hazaiak.
Ettõl azonban igen megnyugodnak a hazaiak, és Grubin még hisz a lehetetlenben, gyorsan bevág két triplát, majd Cintia és Vilutyte is vérszemet kapnak, ami 63-62-es hazai vezetést eredményez.
Ezután elkezdõdik a két csapat büntatõpárbaja, amibõl Balogh vezérletével a soproniak jönnek ki gyõztesen.
Folytatás szerdán Pécsett, ami akár a párharc utolsó mérkõzése is lehet!          &nbs p;           &n bsp;

Rátgéber László: - Minden elismerésem csapatomé a küzdeni akarásért és a taktikai fegyelmért. Elképzeléseinket megvalósítottuk, de ilyen pocsék dobószázalékkal a playoff döntôjében nem lehet nyerni. Köszönöm szurkolóinknak, hogy elkísértek bennünket, a hazaiaknak  pedig gratulálok a gyôzelemhez. A bírók profiként vezették a mérkôzést, de azt meg kell jegyeznem, hogy amikor holtunkból feltámadva visszahoztuk a gyôzelem reményét, negyvennégy másodperccel a vége elôtt olyan szabálytalanságot fújtak ellenünk, amelyet addig a mérkôzés során egyetlenegyszer sem toroltak meg.

Armaghani Saeed: - Újra megmutattuk, hogz kár volt a hét közepén annyira leírni minket, hiszen egységes csapat benyomását keltve megérdemelten gyõztük le a Pécset. Úgy érzem, támadásban és védekezésben is jobbak voltunk.

1999. május 03., hétfő 00:00