48-59 (28-28)

Sopron, 2000 nézô. V: Harsányi, Kóthay

SOPRON: Szenes (5), Fodor (6), Ördög (4), Ambrus (7), VILIPICS (19).Cs: Bellovai (1), Tóth (6/3), Hadarics (-). Edzô: Meszlényi Róbert

DIÓSGYÔR: BROSOVSZKY (12/3), BALOGH (11/6), CSÁVÁS (19), Frett (10), Vojnics (2). Cs: Veres M. (3/3), Iványi (2), Túróczi (--). Edzô: Áron Balázsné

Az eredmény alakulása: 5. p.: 10-8. 10. p.: 17-17. 15. p.: 23-21. 25. p.: 32-36. 30. p.: 37-43. 35. p.: 41-50

Kipontozódott: Frett (34. p.), Szenes (40. p.)

(Mezônybeli dobószázalék: 19/48 39%, ill. 23/55 41%. Büntetôk dobószázaléka: 9/13 69%, ill. 8/12 66%. Lepattanók: 26, ill. 23.
Legtöbb lepattanó: Vilipics 9, ill. Csávás 7. Legtöbb assziszt: Szenes 7, ill. Brosovszky 8.)

Húsvéthétfő ellenére rengetegen látogattak ki a Postás utolsó, mindent eldöntő negyeddöntő mérkőzésre a Soproni  Sportcentrumba.
A Postás a három magas emberével kedett, a vendégeknél pedig Brosovszky továbbra is élvezte Áron Balázsné bizalmát.
Az elsô percekben még jól játszotak a hazaiak, Vilipics rendre betalált, de  amásik oldalon Csávás pontos dobásai nem engedték, hogy nagyobb előnyre tegyen szert a S. Postás. A legjobb soproni - Vilipics - őrzésével megbízott Iványi pár percnyi játék után megsérült, így újra Brosovszkyra hárult a feledat.
Már az első félidőben átvette a vezetést a Diósgyőr, de a játékrész végére egalizálták a soproni lányok az eredményt.
A második félidő elején egy 6-0-ás szériát produkált a Diósgyôr.
Ez már túl soknak bizonyult a hazaiak számára, és egy ilyen mérkőzésen 21 eladott labdával erthető is a Postás vereség. Talán ha Fodor és Szenes egy kicsit többet nyújt ezen a mérkőzésen, nagyobb esélyünk lett volna. Az meg már végképp érthetetlen, hogy egykét perccel a mérkőzés vége előtt, nyolcpontos vendégvezetésnél miért nem próbáltak meg a soproniak faultolással labdát szerezni.
Bármennyire is fájó, de azt kell mondanunk, a Diósgyőr az ötödik mérkőzés alapján megérdemelten jutott a legjob négy közé!
Soponi Postás OT - DKSK BorsodChem 2-3.

Meszlényi Róbert: - Dicsérhetô a Diósgyôr. Most hadd ne mondjak többet...

Áron Balázsné: - Rettenetesen akartuk a gyôzelmet. Elsôsorban a védekezésünk volt nagyon jó, és támadásban is levetkôzték kulcsembereink a Sopron-komplexusukat.

1999. április 06., kedd 00:00