Soproni Ászok KC - Albacomp-UPC 54-67 (25-36)

Sopron      : Pavicevic (11/3), Green (7/3), Alexe (8), Stan (2), CSAPLÁR-NAGY (12).
            Cs.: Lakatos (-), MÉRÉSZ (10/3), Sallay (-), Bogdán (4).
        Edzõ : Goran Miljkovics
Albacomp : Boros (-), Shannon (6), HALM (16/6), DÁVID (17),  McLandon (-).
            Cs.: Matus (5/3),  LAPOV (17), Gémes (2), Varga (4).
        Edzõ : Farkas Sándor

A negyedik összecsapásra készültek szerda este a csapatok. Az elsõ három találkozó mindegyikén a hazai csapatnak sikerült nyernie, így az Albacomp gárdáját már csak egy gyõzelem választotta el a továbbjutástól.
   Az elsõ percek után úgy tûnt, szükség lesz az 5. mérkõzésre is. A szurkolóik által fergetegesen buzdított soproniak az elõzõ mérkõzésen a fehérvári drukkerek által lelki terror alatt tartott Alexe vezérletével álomrajtot vettek, és a 3. perc végén már 11-3 arányban vezettek. A hazai nézõk által éltetett román légiós egymaga 8 pontot szerzett ebben az idõszakban. A különbség tovább nõhetett volna Green labdaszerzése után, az amerikai azonban egy fantasztikus zsákolást akart bemutatni, de sajnos elhibázta. A vendégek ezzel szemben egyre jobban magukhoz ragadták az irányítást, melyben nagy szerepe volt a most is biztos kezû Halm Rolandnak és a csereként pályára lépõ Lapovnak. Sajnos, Stan rövid idõ alatt begyûjtött 4 személyi hibát, és az õt helyettesítõ fiatal centerek nem tudták felvenni a harcot a jóval rutinosabb Lapov-Dávid kettõssel szemben. Ennek köszönhetõen 11 pontos fehérvári elõnnyel zárult az elsõ félidõ.
   A második játékrészben sem történt változás. Néhány perc elteltével már látszott, ezen az estén nem lehet megverni a sokkal erõsebb játékosállománnyal rendelkezõ bajnoki címvédõt. Stan kipontozódása és Alexe kiállítása aztán végleg megpecsételte a hazaiak sorsát. A vendégek elsõsorban a labdatartásra törekedtek, míg a soproniaknál a fiatalok kaptak lehetõséget, akik meghálálták a bizalmat, így a csapat elkerülte a súlyos vereséget.
   Az Ászok csapata így nem jutott be az elõdöntõbe. Viszont ha hasonlóan lelkes és jó játékot mutatnak a hátralevõ mérkõzéseken, akkor akár az 5. helyet is elérhetik. Ehhez elõször a Körmend elleni páros mérkõzést elvesztõ Zalaegerszeg együttesén kell túljutniuk.

2000. április 07., péntek 00:00