2024. május 11., szombat, Ferenc, Adolf napja

Bravúr a javából!

Soproni Ászok KC - Albacomp-UPC 76-63 (30-31)

Az elõdöntõbe jutásért zajló párharc második mérkõzését rendezték Sopronban szerda délután a Soproni Ászok és az Albacomp részvételével. Az elsõ mérkõzést könnyedén nyerték 18 ponttal a fehérváriak, így õk várhatták nyugodtabban az összecsapást.
   A minden tekintetben jobb játékosállománnyal rendelkezõ vendégek ezen az estén azonban nem tudták érvényesíteni akaratukat. Az elsõ félidõben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyiknek sem sikerült nagyobb elõnyt kiharcolnia. A Shannon nélkül felálló vendégek végig a fault-határon védekeztek, ennek ellenére csak a 9. percben kapták az elsõ személyi hibát, míg a hazaiak ekkor már 7-nél jártak. Ekkor zúgott fel az elsõ - és egyben gúnyos - vastaps is, ami a játékvezetõknek szólt.
   A második félidõben alaposan megváltozott a játék képe, melyben nagy szerepe volt az amerikai Greennek, aki káprázatos mutatványokkal kápráztatta el a nagyérdemût. Méltó társa volt a játékban a többi feltûnõen lelkes soproni kosaras is. Alexe harciasságával, Stan fáradhatatlanságával, míg Pavicevic remek irányítójátékával tûnt ki. Mindeközben a bajnoki címvédõnél csak az NBA-t megjárt Dávid Kornél emelkedett ki, ráadásul kulcsjátékosaik egyre-másra gyûjtögették a személyi hibákat. Ennek megfelelõen fokozatosan ellépett ellenfelétõl a soproni csapat és végül teljesen megérdemelt, magabiztos gyõzelemmel ajándékozta meg közönségét. Utóbbinak is nagy része volt a sikerben, hiszen megállás nélkül buzdította kedvenceit.
   Ezzel az állás 1-1 a 3 gyõzelemig tartó párharcban. Folytatás szombaton Fehérváron.

2000. március 31., péntek 00:00