2024. április 16., kedd, Csongor napja

A GYSEV-es lányok lazán verték a Szekszárdiakat, de a SMAFC...

Hétközi bajnoki mérkőzések

GYSEV-RINGA - SZEKSZÁRD 92:63 (19:11, 27:17, 22:15, 24:20)

A két csapat között igen nagy a tudásbeli különbség. Ez volt az oka, hogy a közönség nem izgult túlságosan, még úgy sem, hogy Eördögh és Vilipic betegség és sérülés miatt nem tudott játszani. A szekszárdiak kellemetlen keménységgel védekeztek, nem adták meg könnyen magukat. Ennek ellenére az 5. percben már 10:2 volt az eredmény, a 14. percben pedig 32:12. Feltűnt, hogy Seres igen nagy kedvvel játszott, és határozott volt a palánk alatt. Donkó is ponterős volt, csakúgy mint Dénes, aki három triplát is dobott. Négy fiatal is lehetőséghez jutott - ügyesen mozogtak a pályán, nem lehetett megilletődöttséget látni rajtuk. Egy kellemes tétnélküli találkozón jól szórakozott a közönség, s a végén a játékosok is barátian pacsiztak egymás tenyerébe.

GYSEV: DONKÓ 11/9, Zirková 8/6, BALOGH 12, Kovácová 8, SERES 22, Cs: DÉNES 13/9, Dali 2, Csontos 6, István 2, HORVÁTH Zs: 8. Edző: Sterbenz László.

SZEKSZÁRD: BULATOVA 9/9, Nyirő 10, Tóth 5, SZTOJKOVICS 13/3, Kajdacsi 10, Cs: TKALICS 16, Lódi -, Csorvási -. Edző: Ujhelyi Gábor.

Újabb SMAFC vereség

MARSO NYÍREGYHÁZI KE-ISOBAU - SMAFC-ROTO ELZETT 90:65 (19:19, 24:10, 21:21, 26:15)

A hazaiak kezdtek jobban. A 3. percben már 8:2-re vezettek. A SMAFC fokozatosan belelendült, a negyed végére egyenlíteni is tudott. A második negyed elején Szlávik J. triplájával a vezetést is átvették, de ez mintha riadót jelentett volna a nyírségieknek, mert ettől kezdve Ricks pontjaival elhúztak. A harmadik negyedben megint jól játszottak a vendégek, s a negyedet csak azért nem tudták megnyerni, mert Boczkó a dudaszó pillanatában félpályáról talált a gyűrűbe. A befejező játékrészben a soproniak már nem tudtak újítani - a Nyíregyháza Pavlovics és társai pontjaival fölényes győzelmet ért el. Sajnos, a SMAFC nehezen kerül ki a vesztes sorozatból.

NYÍREGYHÁZA: RICKS 25/15, Pavlovics 10/6, MÉRÉSZ 12/3, KRIVACSEVICS 12/3, Korcsok 6, Cs: Czako 8, Hutás 4, Boczko 4/3, Oroszvári 2, Herczku 7/3. Edző: Rezák László.

SMAFC: Palotai P. 7/3, Pojbics 10/3, Szlávik J. 5/3, Mogyorósy 7, Rasic 6, Cs: Molnár 6, VAVRA P. 11/3, Csátaljay 4, Kotlik 2, Szlávik B. 7/3. Edző: Sterbenz Tamás.