Egészség

Sikeres rajt az Euroligában

EUROLIGA NŐI KOSÁRLABDA MÉRKŐZÉS

GYSEV-RINGA - ELITZUR RAMLA ( izraeli) 98:75 (22:20, 25:17, 23:18, 28:20)

A számunkra kedvesebb Euroliga csapat is remekül mutatkozott be az első számú női kupa sorozatban. Ez a 23 pontos győzelem jól mutatja a csapat erejét és azt, hogy a nyári erősítések jól sikerültek. A csapat szerkezetében szerencsés változás történt, ugyanis Balogh vette át az 1-es számú szerepet és Zirková a 2-es számút. És ez bejött. Jól "muzsikált" a társaság és csak bízni tudunk benne, hogy ezzel megoldódott a legnagyobb gond.
Az első percek szokásos kiegyenlített eredménye után a hazaiak átvették a játék irányítását és már azt ki sem adták. Na azért nem kell azt hinni, hogy hibátlan játék folyt, mert sajnos elég sok felesleges labda eladás, védekezési kihagyás borzolta a nézők idegeit. Volt néhány nagyon jó teljesítmény, mint Baloghé, Zirkováé. Vilipic a szokásos szívósságával küzdött, de néha percekig eltűnt. Donkó végre ponterős is volt, bár tőle ennél is többet várunk. Sajnos Eördögh egy kicsit visszaesett korábbi remek formájából, várjuk, hogy többet vállaljon és 15 pont körül teljesítsen.
Végül is mind a négy negyedben a GYSEV jobb volt egy szerény képességű izraeli csapat ellen. Várjuk a sikeres folytatást.

GYSEV: BALOGH 28/3, ZIRKOVÁ 25/9, Eördögh 9/3, Kovácová 7, VILIPIC 18, Cs: DONKÓ 8/6, Dénes -, Seres 3, Edző: Saeed Armaghani.

RAMLA: Sztiszics -, Arbel 5, BOUTENKO 24/9, GANT 21/3, Burras 13/3, Cs: Nakonyecsnaja 7/3, Noy 2, Rom 3, Edző: Ilan Kowalsky.

NŐI KOSÁRLABDA NBI A CSOPORT:

KECSKEMÉTI KC - SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK 54:77 (15:21, 15:20, 16:18, 8:18)

A minden részében jobb soproni csapat biztosan nyerte ezt a mérkőzést úgy, hogy minden negyedben jobb volt. A soproniak a gyors játékot erőltették, sikerrel, mivel sikerült a hazaiakat hibázásra kényszeríteni. Az elmúlt napok fegyelmezése után úgy tűnt, hogy a csapat nagyon akart, küzdött és eredményesen is játszott. Az ilyen hozzáállással bizonyára sikeresebben szerepelt volna eddig is a nagy múltú társaság.

Kecskemét: MADARAS 8, Haradzeckaja 2, SZŐKE 16/3, Vialenta 13/6, Pásztói 1, Cs: FŰRÉSZ 14/6, Edző: Novák Gábor.

Soproni Postás: Bajkusa 4, Csákány 9, Fodor 2, RADNÓTY 9, AMBRUS 16, Cs: ENGLERT 10/6, ÖRDÖG 9, Mészáros 9/9, Russai 9, Edző: Magyar András.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI A CSOPORT:

KAPOSVÁRI KLÍMA-VILL PURINA KK - SOPRONI ÁSZOK KC 100:55 (26:11, 24:7, 28:21, 22:16)

Hihetetlen gyenge játékot produkált a soproni csapat és megszégyenítő vereséget szenvedett. A félidőben 50:18 volt az eredmény, amit még leírni is szégyen, szinte sír a számítógép. Az Ászok az egyetlen nyeretlen csapat az NBI-ben, hét találkozóból hetet veszített. Lehet innen felállni?

Kaposvár: SIMON 14, Bencze 6/6, HALIMICS 26/12, FILIPOVICS 12, Ivkovics 2, Cs: NUNNERY 17/3, Varga 2, Szőke 6, GÉMES 10, Edző: Földi Sándor.

Ászok: JAKABOVICS 20/12, Mérész 10/3, Bakonyi 4, Sajni 10, Durcek -, Cs: Stan 6, Lakatos 2, Sallay 3, Kocsis -. Edző: Heirich Róbert.

SMAFC-ROTO ELZETT - Nyíregyházi KE-ISOBAU 90:98 (25:24, 23:27, 17:25, 25:22)

Nagy küzdelem alakult ki a két alsó régiós csapat között. A vendégek nagyon szigorúan védekeztek és ezzel megnehezítették a hazaiak kosár szerzését. Nagy dobópárbaj alakult ki a nyíregyházi Pavlovics, Ricks páros és a soproni Mogyorósy, Szlávik J. között. Sokáig úgy tűnt, hogy a nyíregyháziak biztosan nyernek, de egy jó szériával a SMAFC 10 pontos hátrányát öt pontos előnnyé változtatta. Sajnos a végjátékra elfogyott az erő, és a sok elemi hibát kihasználta az eddig nyeretlen vendég társaság és végül biztos, 8 pontos győzelmet aratott ezen a kiesési rangadónak is nevezhető mérkőzésen.

SMAFC: PALOTAI P. 17/9, Pojbics 18, Kotlik 4, MOGYORÓSY 26, Rosic 13, Cs: Csátaljay 2, Szlávik J. 10/6, Bausz -. Edző: Sterbenz Tamás.

NYÍREGYHÁZA: RICKS 23/3, Hutás 13/3, PAVLOVICS 29/9, Mérész 12/6, KRIVACSEVICS 17, Cs: Czako 2, Korcsok -, Herczku -, Oroszvári 2. Edző: Rezák László:

SOPRONI ÁSZOK KC - SMAFC-ROTO ELZETT 103:78 (31:18, 25:23, 20:13, 27:24)

A nagy érdeklődéssel várt helyi rangadó nem hozott izgalmas, szoros eredményt. Az eddig győzelem nélkül álló Ászok végig uralta a találkozót, úgy tűnt, hogy az egyetemisták elfáradtak a mögöttük levő mérkőzés sorozatban. Már az első negyedben jelentős előnyt ért el az Ászok és előnyét végig növelni tudta. Sajnálatos, hogy mindkét soproni férfi csapat a táblázat alsó felében tanyázik és bent maradási gondokkal fognak küzdeni, illetve már küzdenek is. A SMAFC center poszton nagyon gyenge volt, nemcsak pontot szereztek keveset a palánk alól, de a lepattanókból is keveset szereztek meg. Molnár hiányát nagyon érzik. Az Ászok gyors játékának nem találták meg az ellenszerét. Az Ászok első győzelmét szerezte, míg a SMAFC két győzelemnél tart.

Ászok: Kocsis 5/3, JAKABOVICS 14/12, MÉRÉSZ 23/9, SAJNI 18, Durcek 8, Cs: STAN 16, Lakatos 9/3, Bakonyi 10/6, Sallay -, Körtélyesi -. Edző: Heinrich Róbert.

SMAFC: Palotai P. 5, Szlávik J. 5/3, POJBICS 26/9, Mogyorósy 14, Rosic 9/3, Cs: Kotlik -, Csátaljay -, Bausz 2, Vavra P. 3, SZLÁVIK B. 14/12. Edző: Sterbenz Tamás.