2024. április 26., péntek, Ervin napja

Könnyű győzelmek az első fordulóban

Megkezdődött a rájátszás

SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK - SZEKSZÁRD 92:75 (14:13, 28:23, 23:18, 27:21)

Az első félidőben még nem sikerült a hazaiaknak jelentős előnyt elérni. A védekezésük megfelelő volt, de a támadás-befejezésbe gyakran hiba csúszott. Főleg Hirakova és Bajkusa volt ponterős. A center két triplája különös élményt jelentett. A harmadik negyedben nőtt Hirakováék előnye 10 pont fölé, amit a befejező játékrészben tovább tudtak növelni. Veres hárompontosai említésre méltóak, amiből négyet is bedobott a jókezű bedobó.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Soproni Postás javára.

POSTÁS: BAJKUSA 18/3, Csákány 12, Mészáros 2, HIRAKOVA 26/6, Ambrus 12, Cs: Englert -, Veres 16/12, Radnóty 6, Ördög -, Russai -. Edző: Magyar András.

SZEKSZÁRD: Bulatova 8/6, Vidovics 9/3, Nyirő -, Kajdacsi 13, SZTOJKOVICS 18, Cs: Tkalich 2, TÓTH 15/3, Lódi 10, Edző: Újhelyi Gábor.

GYSEV-RINGA - KECSKEMÉTI KC 93:40 (27:7, 23:8, 29:15, 14:10)

A találkozó első 5 percében a vendégek nem dobtak pontot! Nagyon jól működött a GYSEV védekezése, és a támadásban sem tudtak hibázni Zirkováék. Már 15:0 volt az eredmény, amikor büntetőből megszületett a Kecskemét első pontja. A gyérszámú közönség jól szórakozott ezen a tét nélküli találkozón, csak azon lehetett gondolkodni, hogyan fordulhatott elő néhány hete, hogy Kecskeméten csak hosszabbításban sikerült legyőzni a "hírös" város csapatát. A szünetben 50:15-öt mutatott az eredményjelző, ami után Eördögh dobott zsinórban 6 pontot. Sziporkázó volt a játék; lehetett, mert a vendégek igen enerváltan játszottak, teljes motiváltság nélkül. Szellemes átadások, pontos dobások jellemezték a GYSEV-et, talán csak Vilipic ügyetlenkedései okoztak derültséget. A befejező játékrészben pályára lépett Csontos és Dali is, akik lelkesen próbáltak beilleszkedni.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a GYSEV-RINGA javára, folytatás szerdán este Kecskeméten.

GYSEV: ZIRKOVÁ 22/12, BALOGH 17/9, Eördögh 8/3, KOVÁCOVÁ 16, SERES 12, Cs: Vilipic 14, Donkó -, Dénes 2, Csontos -, Dali 2, Edző: Sterbenz László.

KECSKEMÉT: Madaras 4, Szőke 3, KOVÁCS 12/3, Farkas 5, BÍRÓ 10, Cs: Fürész 4, Pintér -, Pálvölgyi -, Pásztói 2, Kanyó -, Edző: Novák Gábor.