Egészség

A kosaras lányok újabb sikerei

NŐI KOSÁRLABDA NBI A CSOPORT:

GYSEV-RINGA - BSE ESMA 96:65 (34:16, 19:19, 17:15, 26:15)

Kovács Ágnes olimpiai bajnok úszó köszöntésével és ünneplésével indult a délután programja. Ezúttal is egy nagyon szimpatikus, szerény embert ismerhettünk meg olimpiai bajnokunkban. Nagy szeretettel gratulálunk ez alkalommal is!
A bajnoki kosárlabda-találkozónak nem sok kérdőjele volt. A mérkőzés elején hamar kitűnt, hogy a soproni csapat sokkal jobb a fővárosinál, csak a különbség lehetett a kérdés. Az edző kísérletezett az összeállítással, tehette, mert az első negyedben már 18 pontos különbség alakult ki. Megállapíthattuk, hogy a két szlovák játékos igen jó erősítés, hiszen ezen a találkozón főleg Kovacsova, de időnként Zsirkova is a legmagasabb szintű játékot produkálták. Persze mellettük a soproniak is dicséretesen mozogtak, egyetlen fekete folttal: Balogh Judit a második negyedben bokasérülést szenvedett. Bízunk benne, hogy hamarosan rendbe jön. A hazaiak védekezése jól szervezett volt, csak néha volt kihagyás. Megállapíthatjuk, hogy a látottak alapján ennek a csapatnak szép sikerei lehetnek az év során.

GYSEV: Donkó 3/3, Balogh 4, EÖRDÖGH 17/6, KOVACOVA 13, VILIPIC 20, Cs: Seres 10/3, ZSIRKOVA 15/6, Dénes 6/6, Nagy 4, Csontos 4. Edző: Saeed Armaghani.

BES: POP 9/3, HAGARA 16, Kosjár 9, Nagy 9, PAPP 14, Cs: Kalmár-Nagy 4, Vajda 4, Szélesy -, Németh -, Bellovai -. Edző: Sapszon József.

SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK - ZTE KK 96:47 (27:11,22:11, 20:9,27:16) )

Veres sérülés miatt, Bajkusa és Fodor betegség miatt hiányoztak a soproni csapatból. Jó védekezéssel rajtolt a soproni csapat, aminek az lett az eredménye, hogy kosaraikra csak a 3. percben tudtak a vendégek válaszolni. Az első negyed végére már tetemes hazai előny alakult ki. A második negyedben az edzők hangos szóval buzdították játékosaikat. Ekkor is soproni fölény volt, de sok jó helyzet kihasználatlanul maradt. Hirakova azonban szórta a kosarakat, a félidőig 17-ig jutott. A gyors játék a harmadik negyedben is meghozta eredményét, tovább nőtt az előny. A záró szakaszban is magabiztosan játszottak a Postás lányok, ekkor Mészáros triplái érdemelnek említést. Végül is egy jó edzőmérkőzés jellegű találkozón biztos soproni győzelem született.
<>br* Postás: Englert 8/6, Mészáros 14/9, CSÁKÁNY 11/3, HIRAKOVA 21, Ambrus 12, Cs: RUSSAI 17/3, Ördög 3, Radnóty 10. Edző: Magyar András.

ZTE: Hadarics 4, Surán, Németh 13/9, CSÉCS 16, Kitlinszkaja 10, Cs: Bedő 4, Vágvölgyi -. Edző: Halász István.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI A CSOPORT:

KAPOSVÁRI KLIMA-VILL PURINA - SMAFC-ROTO ELZETT 75:48 (18:9, 17:15, 20:16, 20:8)

A tartalékos soproniak hősiesen védekeztek, de a támadásokba gyakran csúsztak hibák. Sajnos, a SMAFC akkor is nehezen tudna idegenben sikert elérni, ha a teljes játékoskerete rendelkezésre állna, de hiányosan nem tud kellő ellenállást tanúsítani az erős csapatokkal szemben. Mindegyik negyedben hátrányban voltak, de természetesen az utolsó játékrészben már az erőtartalék is fogytán volt. A papírforma érvényesült.

A Kaposvár legjobb dobói: Ivkovics 17/3, Filipovics 13.

SMAFC: Palotai P. 11/3, Pojbics 4, Molnár 4, VAVRA P. 15/6, Rosic 2, Cs: Kotlik 4, Szlávik B. 1, Bausz 2, Csátaljay 5, Palotai B. -, Edző: Sterbenz Tamás.

MOL SZOLNOK - SOPRONI ÁSZOK KC 81:69 (22:20, 20:14, 20:9, 19:26)

Mondhatjuk, hogy papírforma hazai győzelem született ezen a találkozón is, hiszen a Szolnok második volt az elmúlt bajnokságban. Voltak biztató jelek a soproniak játékában és reméljük, hogy a továbbiakban már győzelmekben is realizálódnak ezek a jelek.

Szolnok: MALJKOVICS 16/9, ADDERLY 20, Walke 2, SITKU 22, Orosz 1, Cs: Ádám 3/3, Koprivica 12, Szarvas 5/3, Edző: Zorán Kmézics.

Sopron: Jakabovic 10/3, Mérész 12/6, Bakonyi 15/3, SAJNI 12, Durcek 6/3, Cs: LAKATOS 12/3, Stan 2, Kocsis. Edző: Heinrich Róbert.