Dupla Ferrari győzelem Indianpolis ege alatt!

gg

Dupla Ferrari gyõzelem Indianapolis ege alatt!
A vb címvédõ Mika Hakkinen autója kiégett...

9 év után ismét visszatért az F1 az Egyesült Államokba - és egybõl egy izgalmakkal teli versenyt láthattunk. Az idõmérõt a Ferraris M.Schumacher nyerte, aki új pályacsúcsot állított fel, mögötte a brit David Coulthard végzett.  A világbajnoki címvédõ Mika Hakkinen csak 3. lett, mögötte Barichello végzett.

Félig száraz, félig nedves pálya várta mind a 22 versenyzõt a rajtnál. A legtöbben a félig nedves pályára alkalmas gumikat választották. Az elsõ helyrõl induló Michael Schumachert Coulthard simán megelõzte, de mint utóbb kiderült, ennek oka a brit versenyzõ korai rajtja volt. A verseny 15. percében M.Schumacher látványos csata után megelõzte Coulthardot, akit ezután 10 másodpercel sújtottak korai rajtja miatt. Eközben Barichello viszaesett a 9. helyig. Ezalatt viszont Hakkinen beérte Schumachert, majd a már majdnem teljesen felszáradt pálya miatt bement a boxba, és száraz pályára alkalmas gumikra váltott. Mire ismét elkezdhette volna üldözni Schumachert, kigyulladt a kocsija. Még beért a boxba, ahol a tûzoltók vették kezelés alá kocsiját. Ezzel Hakkinen számára a verseny befejezõdött!
Ezután felperegtek az események. Schumacher egyre nagyobb elõnyre tett szert. Barichello helyzete viszont nem volt ilyen fényes, hiszen meg kellett elõznie Villneuve-t és Frentzen-t, majd második lett.  Érdekes csata volt még a dobogó legalsó fokáért zajló csata Frentzen és Villneuve között. Az utolsó 10 körben Villneuve teljes erõvel próbálta megelõzni az elõtte lassabban haladó Frentzent, és ennek kicsúszás lett a vége. De Villneuve még visszaért a pályára, s a 4. helyen zárta a futamot. Ha Schumacher megnyeri a következõ futamot, 3. világbajnoki címét is megnyeri.