2024. május 18., szombat, Erik, Alexandra napja

Michael Schumacher nyerte az évezred utolsó F1-es futamát

Schumacher nem sokra ment az elsõ rajtkockájával, hiszen a két McLaren elment a rajtnál mellette. Hakkinen kiugrott a rajtnál, ezért 10 másodperces büntetést kapott. Így Coulthard átvette vezetést, de ezt csak az elsõ boxlátogatásig tarthatta meg. Schumacher öt körrel tovább maradt kint a pályán, s boxlátogatása után az elsõ helyre tért vissza.
Hakkinen a büntetés letöltése után már csak az utolsó helyre térhetett vissza.
Miközben Mika az utolsó helyrõl próbált elõrébb elõzgetni, az élen heves csata dúlt.
Coulthard üldözte Schumachert, de nem tudta beérni, így a végeredmányt sem tudta befolyásolni. A harmadik helyen Ferrari-s Rubens Barichello végzett, akinek 10 pont kellett volna az világbajnoki bronzéremhez. Ez nem jött össze neki, így Coulthard a harmadik a világbajnoki sorrendben. Hakkinen végül negyedik helyen végzett, ami nagy szó, ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy a 18. helyrõl lett negyedik. A Ferrari szerzett még 14 pontot, ezzel konstruktõri világbajnok.

Leggyorsabb kör: 1:38.543 (202.498 km/h), M. Hakkinen / West McLaren Mercedes

A világbajnokság végeredménye: 1. Michael Schumacher, 108 pont - 2. Hakkinen, 89. - 3. Coulthard, 73. - 4. Barrichello, 62. - 5. R. Schumacher, 24. - 6. Fisichella, 18. - 7. Villeneuve, 17. - 8. Button, 12. - 9. Frentzen, 11. - 10. Trulli és Salo, 6-6.

Konstruktõrök: 1. Scuderia Ferrari, 170 pont - 2. West McLaren Mercedes, 152. - 3. BMW-Williams, 36. - 4. Benetton-Playlife és BAR-Honda, 20-20. - 6. Jordan-Mugen-Honda, 17. - 7. Arrows-Supertec, 7. - 8. Sauber-Petronas, 6. - 9. Jaguar-Cosworth, 4.