2024. május 2., csütörtök, Zsigmond napja

Megkezdődött a Ronchetti Kupa és folytatódott a bajnokság

RONCHETTI KUPA MÉRKŐZÉS:

KLOSTERNEUBURG - SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK 71:69 (19:14, 22:15, 14:18, 16:22)

A hazai csapatban sok ismerős volt a korábbi évekből - Szenes, Anitic, Orehova, Kurtinaitiene - és további légiósok erősítették az osztrákokat. Az első percek soproni előnyben teltek, 7:3 is volt az eredmény, de ez hamar elolvadt. A dobások célt tévesztettek - nem így a hazaiaknál, és 15:9-re már ők vezettek. A második negyedben Ambrus percei következtek, amivel 2 pontra felzárkózott a Postás, és Hirakova is szerezte a pontokat. Sajnos, a védekezés kihagyott és a Klosterneuburg is könnyen dobott kosarakat. A harmadik negyedtől javult a védekezés, a hazaiak pedig kezdtek fáradni. Sikerült a negyedet megnyerni és közelebb kerülni. A negyedik negyedben aztán tovább javult a soproniak dobásbiztonsága. A befejezés előtt már csak 4 pont volt a különbség. Bajkusa ebben az időszakban jól dobott, azonban a végén mégis ő hagyott ki két büntetőt,így maradt a két pontos hazai siker. Ez kevésnek látszik a jövő heti soproni visszavágóra. Jó esélye van a Postásnak a továbbjutásra.

Klosterneuburg: STAUDINGER 25/12, OREHOVA 9, Anitic 3, Prudinkova 6, KURTINAITIENE 20, Cs: Campbell 8, Barnes -. Edző: Stefan Höllerl.

Postás: BAJKUSA 20/3, Csákány -, Mészáros 2, Hirakova 16, Ambrus 16, AMBRUS 14, Cs: FODOR 15, Englert 2. Edző: Magyar András.

NŐI KOSÁRLABDA NBI A CSOPORT:

SZEKSZÁRD - GYSEV-RINGA 70:91 (16:23, 16:21, 20:15, 18:32)

A kisebb sérüléssel bajlódó Balogh és Zirkova nélkül is remekül kezdett a GYSEV. Pillanatok alatt 11:2-re elhúztak. Ez a lendület a sok eladott labda miatt megtört, s a különbség nem nőtt látványosan. A félidőre a vártnál kisebb soproni előny alakult ki, 44:32. A harmadik negyed sok kihagyott helyzetet hozott. A hazaiak ekkor jól dobtak, faragtak is a hátrányukból, 59:52-re feljöttek. A záró szakaszban Zirkova is pályára lépett, és Eördöghhel együtt szórták a hármasokat és a duplákat. Végül is egy biztos 21 pontos győzelem született. A találkozó folyamán nyilvánvalóvá vált, hogy amikor kellett, mindig rákapcsolt a GYSEV, és magabiztossá tette győzelmét.

Szekszárd: Bulatova 10/6, Tóth 10/3, KRAVCSUK 14:12, Lódi 8, Kajdacsi 12, Cs: Prljevic -, NYÍRŐ 16, Edző: Újhelyi Gábor.

GYSEV: Donkó 7/3, EÖRDÖGH 30/12, Dénes -, Kovacova 6, VILIPIC 21, Cs: Seres 2, CSONTOS 12, Nagy 2, ZIRKOVA 11/9. Edző: Saeed Armaghani.