Megindult a női bajnokság is

Csupa győzelem kosárlabdában

NŐI KOSÁRLABDA NBI A CSOPORT:

ZTE - SOPRONI POSTÁS-TABÁN TRAFIK 52:82 (9:18, 14:23, 14:19, 15:22)

A 2001-2002 évi női kosárlabda bajnokság első soproni mérkőzését Zalaegerszegen játszották. A ZTE csapata nem állította nehéz feladat elé a Postás játékosait még úgy sem, hogy Ambrus sérülése miatt nem tudott pályára lépni.

Meszlényi Róbert nem volt elégedett csapata mutatott teljesítményével annak ellenére sem, hogy minden negyedet megnyertek, de sok hiba csúszott a játékba. Fodor és Csákány vállalták a kosárszerzés oroszlán részét, azonban a csapat idegenlégiósainak még hosszabb időre van szükségük a beilleszkedésre. Annak érdekében, hogy a Postás az elvárásoknak megfelelően megállja helyét a bajnokságban és a Ronchetti Kupában, gyors javulásnak kell bekövetkeznie mind a védekezésben, mind a támadásban.

ZTE: Hadarics -, Németh A.2, HORVÁTHNÉ 19/9, Csécs 6, Papp K. -, Cs: Surán 8, BEDŐ 14/6, Vágvölgyi 3. Edző: Halász István.

POSTÁS: Englert 13/9, FODOR 20/6, CSÁKÁNY 14/9, Sljahova 8/3, Sauer 15, Cs: Fűrész 6, Russai 6. Edző: Meszlényi Róbert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI B CSOPORT

SOPRONI ÁSZOK KC - VESZPRÉM 105:54 (25:8, 19:14, 33:10, 28:22)

Nem tudott a Veszprém csapata ellenállni a hazai rohamoknak és a 7. percben már 19:4 volt az eredmény. A továbbiakban is fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között. Mindez annak ellenére történt, hogy az Ászokból hiányzott Stan és Sztojkovics, de többen jó teljesítménnyel rukkoltak elő. Jávorszki, Sajni, Walke és a csere Kováts pontosan céloztak és így lehetővé vált, hogy az utolsó 10 percben már a cseresor léphetett pályára. Ilyenkor látszik, hogy milyen szélsőséges ez a csoport: gyakran előfordul a 40-50 pontos siker, ugyanakkor pedig váratlan vereség is becsúszik. Van még mit tenni a forma állandósítása területén.

ÁSZOK: JÁVORSZKI 25/15, BOGDÁN 11, WALKE 22/6, SAJNI 16, Polster 10, Cs: Körtélyesi 5, KOVÁTS 11/9, Posch 4, Gáva 2. Edző: Zoran Kmézics.

A Vezsprém csapatából Horváth Z. 14, Szathmáry 11/3 és Krasznai 10 ponttal voltak a legeredményesebbek.

PÁPATEL - SMAFC-ROTO ELZETT 68:80 (14:22, 21:18, 22:18, 11:22)

Változatos volt az egyetemisták pápai szereplése: az elején jól kezdtek, majd megtorpantak és a végén ismét ellenfelük fölé kerekedtek. A lényeg persze a végeredmény, de közben nehéz pillanatokat kellett átélniük. Amíg jól megy a védekezés, addig hibázásra lehet kényszeríteni az ellenfelet és a megszerzett labdákból gyors indítással könnyű kosarakat lehet szerezni. Ha védekezés kihagy, az ellenfél könnyű kosarakat szerez és utána van ideje felállni a védekezéséhez. Felállt védelem ellen pedig már nem megy jól a smafcosoknak a támadásszövés. A SMAFC eddig még veretlen.

SMAFC: Bausz 9, Pojbics 18/3, Vavra 17/6, Mogyorósy 14, MOLNÁR 13, Cs: KOTLIK 9/3, Csátaljai -. EdzŐ. Horváth József.

A Pápatel legjobb dobói: Kolonics 17, Tahin 12/6, Nagy Zs. 12.