Nadrágot vagy szoknyát hordjunk? A szakember tanácsait érdemes megfogadni.
Nadrágot vagy szoknyát? Sötétet vagy világosat?
A saját öltözködési stílusomat én bizony nehezen találtam meg. Pedig gyakorta mondják, hogy ez magától kialakul, csak ki kell várni. Én vártam. De nem alakult. Nekilátva a dolognak, a butikok helyett varrónőt kerestem. A napi újságok mellett divatmagazinokat is megvettem néha napján. Kerestem a nekem tetsző színt, anyagot, szabásvonalat.
A végeredményhez szükségem volt a tükörre, és a legjobb barátnőmre, is aki őszinte kritikával illetett, ha szükségét látta. A fáradságos "munka" sikerült, s ma már nem veszek a "szekrénynek" ruhákat, mindig jól érzem magam abban, amibe reggel belebújtam.
Ezt erősítette meg legutóbb a Gyermek és Ifjúsági Központban az a két napos tanfolyam, amelyet Bucsuházi Piroska divattervező tartott.
Bizony nem mindegy, hogy például egy adott szín melyik árnyalatát viseljük, vagy milyen hosszú az ing a testalkatunkhoz képest. A teljesség igénye nélkül - merthogy ez is külön szakma, amit tanulni kell - átadok egy-két praktikát, amit ezen a tanfolyamon tapasztaltam.
Álljunk a fal mellé (amelyre csomagoló papírt tettünk vagy lemosható ajtó mellé) és jelöljük meg a testmagasságunkat. De vigyázva, pontosan. Maradjuk ott, és a lábunk között az ülepünknél is jelöljük meg a falat. Most a felső testrészünk magasságát vonjuk ki a teljes testmagasságból. Így már tudjuk, hogy a felső testünk nagyobb, vagy a lábunk hosszabb. Szerencsés esetben a kettő egyezik, és nem kell figyelnünk rá. De ha mégis?! Nekem például a lábam rövidebb, ezért a jó tanács sze rint, magas sarkú cipőben kell járnom, a nadrágom ne teljesen szűk legyen és egyenes, hanem térdnél bővüljön, az ingeim pedig hosszabbak legyenek a csípővonalamnál. A térd fölötti szoknya kifejezett javallott.
Ha netán valakinek a felső teste rövidebb, neki manöken alkata van, ami önmagában is nagyon szép! Ha mégis egyenlő arányra szeretné "csalni" külsejét, hordjon nyugodtam rövid felsőket , lapos cipőt, vagy olyan nadrágot, amihez éppen csak kedve van.
(Megjegyzem, hogy a hosszanti arányokhoz bizonyos mértékig arányos kerületi arányok is szükségesek a kellemes külsőhöz.)
Az előnyös színek kiválasztása könnyűszerrel megoldható. Válogassunk nagyon sok színárnyalatból egy-egy darabot. Természetes fény felé fordulva álljunk a tükör elé, és rakjunk magunk elé e gyet-egyet. Meg fogjuk látni, mennyire más az arcunk az egyes színek mellett, mennyire másként tükrözi vissza a tekintetünket az adott szín. Az is fontos persze, hogy a személyiségünknek is megfeleljen az adott árnyalat, vagyis jól érezzük magunkat annak viselésekor.
Ha mindkét szempontnak megfelel, hordjuk bátran!
Mohos
- mohos -
2002. december 12., csütörtök 08:45
|