Borostyán
  Egészség

Ausztrál nagydíj: előzetes
A hétvégék menetrendje

Köszöntünk minden olvasót. Egy hét múlva kezdetét veszi a Forma 1-es szezon. Ezután minden futam előtt egy héttel írunk egy beharangozót a versenyről.
De előtte a FIA által elfogadott új menetrend:

Péntek
08:45-10:45: privát teszt (Renault, Minardi, Jordan, Jaguar)
11:00-12:00: szabadedzés
13:00-14:00: időmérő edzés (ez határozza meg a szombati időmérő sorrendjét - aki a leggyorsabb kört futotta, másnap utolsóként lép a pályára)

Szombat
09:00-09:45: szabadedzés
10:15-11:00: szabadedzés
13:30-13:35: bemelegítés
14:00-15:00: időmérő edzés (3 kör/pilóta, a pénteki időmérés eredményével fordított sorrendben)

A pálya weboldala:

A Formula-1 1992-óta írta be magát az ausztrál történelembe, amikor Adelaid-ben rendezték az első Ausztrál F1-es futamot. Akkor egyrészt szezonzáró futamként is elég érdekesnek ígérkezett, másrészt az adelaidi pálya technikás, és sok előzésre ad alkalmat.
Majdnem minden Ausztrál nagydíjon történt valami érdekes. 1994-ben az edzésen Hakkinen kómába esett, majd a a VB cím maga, a futamon dőlt el, ugyanis Damon Hill és Michael Schumacher csatájában Schumacher vezetett, majd az egyik kanyarban falhoz csapta Benettonját. Mire a pályára visszatért, Damon Hill utolérte, ez utóbbi észrevette a gyorsító Benettont és jobbra rántotta a kormányt. Persze ketten nem fértek el, Michael félig a levegőbe emelkedett és a gumifalban landolt. Hillnek be kellett volna fejeznie a futamot, hogy nyerjen, ugyanis Schumacher pontelőnyben volt. A bokszban megállapították, hogy az ütközéstől a bal kerékfelfüggesztés annyira elhajlott, hogy veszélyes lett volna a futamot folytatnia, így Damon Hill feladta a versenyt. Schumacher lett a világbajnok. 1996-ban a F1 átköltözött Melbournbe, ahol a Formula 1 szezonzáróból szezonnyitó futam lett. A Williamsnél bemutatkozó Jacques Villeneuve élete első időmérő egyzésén pole-poziciót ért el. 2001-ben a 6. körben történt balesetben, egy pályabíró életét vesztette. Tavaly pedig, egy tömegkarambollal kezdődött a futam ahol a mezőny fele kiesett. A győztesek nevénél (alább olvashatják) feltűnik, hogy Michael Schumacher nyerte az elmúlt három évben az Ausztrál GP-t. Ezzel – a zsínórban három alkalommal való győzelemmel – tartja a rekordot, amit egy hét múlva tovább növelhet.