CyberPress
közéleti magazin
cyberpress@sopron.hu
2024. november 22., pĂ©ntek, Cecília napja


Irodalmi Kávéház

Intranet Galéria

Apróhirdetések

Képeslapok

Soproni Képindex

Polgármesteri Hivatal

ZÓNÁK
Főoldal
Lapszemle
  Lapszemle
Kultúra
  KultúrVáros
  Lélektől lélekig
  SzínházVilág
  Soproni Ünnepi Hetek
  Borváros
Regionális kulturális programajánló
  Színház
  Kiállítás
  Rendezvények
  Hangverseny-Zene
Cyber Kurír
  Hírek - események
  Szomszédvár - Régió
  Soproni Snassz
Európai Unió
  EU
Cyber hírek
  Közélet
  SopronMedia
  Városháza
  Sport
Szórakozás
  Fesztiválgájd
  HangFal
  Mi1más
  Diákélet - diákszáj
  ViccGödör
Gazdaság
  Kereskedelmi és Iparkamara
Sport - szabadidő
  Sportcentrum
  Száguldó Cirkusz
Tudomány-technika
  Űrvadász
  Egészség
Környezet
  Borostyán
  Egészség

EU  

Öszefogás Sopronért -  Egy asztal körül, egy cél érdekében három párt országgyűlési képviselői
- Soproni képviselők Európa újraegyesítéséért -

    Történelmi jelentőségű eseménynek nevezte Dr. Szájer József Sopron választott országgyűlési képviselője, az Országgyűlés alelnöke azt az április 10-én létrejött találkozót, amelyen soproni kötődésű, három parlamenti párthoz tartozó országgyűlési képviselők, pártállástól függetlenül határozták el és nyilvánították ki, hogy közösen tevékenykednek Sopron érdekében. A soproni kötődésű csoport megalakulását tavaly kezdeményező Dr. Szájer József a elmondta, Sopron város vezetőivel, valamint képviselőtestületével való közös megbeszélésen a város és a térség gazdasági, kulturális, idegenforgalmi területeket átfogó fontos kérdései kerültek terítékre, különös tekintettel a határok átjárhatóvá válását követően, Sopron regionális szerepének fokozásának céljából.


Egy asztalnál három párt országgyűlési képviselői Sopronban:
Ivanics Ferenc, Simon Gábor, Hiller István, Szájer József, Csapody Miklós, Kránitz László, Ágota Gábor

    A soproni ülésüket követően a három párt soproni kötődésű parlamenti képviselői sajtótájékoztatót tartottak.
    Dr. Szájer József hangsúlyozta a város szolgálatába állított összefogásuk, együttmunkálkodásuk ez nem jelenti a pártkülönbözőségek, a politikai ellentétek feladását.
    Hiller István, az MSZP alelnöke, az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára szólt arról, hogy az egyes pártok képviselői között meglévő jelentős nézetkülönbségek ellenére létrehozott együttműködés eleinte szimbolikus volt, de mindinkább munkajellegűvé formálódik. Sopronnál sokkal nagyobb városoknak sem tevékenykedik  hét országgyűlési képviselője a parlamentben - mondta. Hangsúlyozta, hogy manapság, amikor Magyarországon a legnagyobb kormánypárt és az ellenzéki párt között nincs érdemi kommunikáció a soproni "lobbicsoport" megalakulása az európaiság követendő gyakorlati példájául szolgál. A Civitas Fidelissima, a Leghűségesebb Város cím után az Európai Unióban a Legsikeresebb Város címet is elnyerheti Sopron, amelyet a jó helyi politizálás, valamint a lehetőségek és adottságok kihasználásával lehet majd elérni.
 

Az országgyűlési képviselőkből álló csoport a soproni képviselőtestülettel is megbeszélést folytatott 

    Csapody Miklós (MDF) országgyűlési képviselő kifejtette: a soproniakéhoz hasonló típusú együttműködést a jelenlegi politikai kultúra keretei között devianciának tűnik. A legelső deklaráltan szülővárosért együttmunkálkodó csoportnak lehetősége és kötelessége a város fejlődése érdekében tevékenykedni, azért, hogy az utóbbi években a  fejlődésben megtorpant leghűségesebb város a legsikeresebb város is legyen, ami nem ábrándkép, hanem realitás - mindta Csapody Miklós.

 Dr. Szájer József, Ágota Gábor, Ivanics Ferenc (Fidesz-MPP), Hiller István, Kránicz László, Simon Gábor (MSZP), Csapody Miklós (MDF) egy közös nyilatkozatot is közzétett.
 

Soproni képviselők Európa újraegyesítéséért

Uniós csatlakozásunk a magyar nemzet, a magyar polgárok életlehetőségeinek gazdagodásában, szellemi, kulturális és gazdasági gyarapodásában, a magyar nemzet határokon átívelő újraegyesítésében jelent új történelmi esélyt.
Hazánk csatlakozása az Európai Unióhoz nekünk soproniaknak különös jelentőségű.

Évtizedekig éltünk itt vasfüggönnyel elválasztva Európa szabad felétől. Városunkat a határmenti lét miatt itthon is elsorvadásra ítélték. A vasfüggöny épp Sopron határában szakadt át, előbb 1956-ban, majd 1989-ben utat nyitva előbb Németország, majd most már egész Európa újraegyesítéséhez. A hűség városa történelme során harmadszor volt döntő hatással a magyar nemzet sorsára.

A magyar nemzet, a magyar kultúra soproni értékeivel együtt mindig része volt Európának. 
A soproni római kori alapokon álló Tűztoronyból, a Lővérekből valóságosan és képletesen is, mindig is Európába lehetett látni.
Most politikai és gazdasági értelemben is részeivé válunk a kontinens nagy közösségének. 

Az Európai Unióban csak egy erős, önmagát becsülő, értékeire büszke, lehetőségeit kiaknázni képes, felkészült nemzet, felkészült Magyarország lehet sikeres, amely sikerhez Sopron városa is hozzá tud járulni.

Célunk és érdekünk, hogy a csatlakozás minden soproni számára meghozza a gyarapodás esélyét.

A soproniaknak Európa újraegyesítése azt is jelenti, hogy a város visszanyeri a háborúk által elszakított természetes közegét, azt is, hogy Sopron összekötő kapoccsá válik Magyarország és Ausztria, az itt élő magyarok, horvátok és osztrákok között, azt is hogy városunk újból a régió elsőszámú központjává válik.

Ezért mi soproni kötődésű országgyűlési képviselők:

Szájer József, az Országgyűlés és a Fidesz-Magyar Polgári Párt alelnöke, a város egyéni képviselője
Hiller István, az Oktatási Minisztérium Politikai Államtitkára, az MSZP alelnöke
Kránitz László (MSZP)
Simon Gábor (MSZP)
Ivanics Ferenc (FIDESZ)
Ágota Gábor (FIDESZ)
Csapody Miklós (MDF)

pártállásunkra való tekintet nélkül arra hívjuk fel a város és az ország polgárait, hogy támogassák Magyarország csatlakozását az Európai Unióhoz.
 

Kelt: Sopron 2003. április 10.



2003. április 10., csütörtök 21:44


címlap zóna archívum




© 1999-2007, Internet Sopron Egyesület