2024. május 19., vasárnap, Ivó, Milán napja

Mérsékelt színvonalú győzelem

NBI A CSOPORT NŐI KOSÁRLABDA MÉRKŐZÉS:

SOPRONI POSTÁS-OMEGA TABAK - BSE 67:54 (40:31)

Gyenge érdeklődés mellett kezdődött a mérkőzés. A csapatok mintha igazolni akarták volna a szerény szurkolói részvételt, alacsony színvonalú teljesítményt produkáltak. A Postás lányok gyorsan bebiztosították győzelmüket azzal, hogy elhúztak 10-12 ponttal és az ellenfél nem is erőlködött a hátrány lefaragásával. Úgy tűnt, hogy a hazaiak is megelégedtek a biztos előnnyel és csak unalmas játszadozás folyt sok hibával tarkítva. Furcsa volt, hogy a tavalyi és a tavalyelőtti harmadik helyezett csak ennyire volt képes főleg azután, hogy mindketten Amerikában gyakorolták a magasabb színtű játékot az elmúlt hónapban. Meg kell állapítani, hogy nem sokat tanultak. Feltűnő volt a BSE játékosának, Nagy Dorottyának a lélektelen játéka annak ismeretében, hogy ismét a válogatottban szerepelt és ott elég jól játszott. A soproniaknál Szemerédi és Ambrus, míg a budapestieknél Mészáros járt élen a pontszerzésben.

A második félidő egy szép Szemerédi triplával indult, azonban elmaradt a remélt látványos folytatás. A csapatok egymás hibájából éltek, de a megszerzett labdákat nem tudták értékesíteni. Ezért volt az első tíz perc 11:8-as eredménye, ami hűen mutatja a gyatra teljesítményt. A Soproni Postás részéről a győzelem volt a fontos, hogy megőrizzék egy vereséget jegyző jó pozíciójukat. Azonban ha növelni szeretnék szurkolóik számát, akkor ennél látványosabb hírverésre lenne szükség.

A Soproni Postás-Tabán Trafik kosárdobói: Delmis 10/6, SZEMERÉDI 17/3, Fodor 8, AMBRUS 15, BÍRÓ 10, Bakai 2, Szenes 4, Ördög 1.