CyberPress
közéleti magazin
cyberpress@sopron.hu
2024. november 22., pĂ©ntek, Cecília napja


Irodalmi Kávéház

Intranet Galéria

Apróhirdetések

Képeslapok

Soproni Képindex

Polgármesteri Hivatal

ZÓNÁK
Főoldal
Lapszemle
  Lapszemle
Kultúra
  KultúrVáros
  Lélektől lélekig
  SzínházVilág
  Soproni Ünnepi Hetek
  Borváros
Regionális kulturális programajánló
  Színház
  Kiállítás
  Rendezvények
  Hangverseny-Zene
Cyber Kurír
  Hírek - események
  Szomszédvár - Régió
  Soproni Snassz
Európai Unió
  EU
Cyber hírek
  Közélet
  SopronMedia
  Városháza
  Sport
Szórakozás
  Fesztiválgájd
  HangFal
  Mi1más
  Diákélet - diákszáj
  ViccGödör
Gazdaság
  Kereskedelmi és Iparkamara
Sport - szabadidő
  Sportcentrum
  Száguldó Cirkusz
Tudomány-technika
  Űrvadász
  Egészség
Környezet
  Borostyán
  Egészség

Nyugati Kapu  

Eszter az életét köszönheti a véradóknak

Eszter az életét köszönheti a véradóknak

A műtétig tizenhatszor kapott vért


Kongenitális spherocitozis, a vörösvérsejt egyfajta rendellenessége, ami azt jelenti, a vörösvérsejtjek nem a megszokott lencse, hanem gömb alakúak, feladatukat nem tudják megfelelőképpen ellátni és idő előtt szétesnek.

A nemeskéri Márkus család hét évvel ezelőtt nagyon várta Eszter megszületését. Mivel az újszülött a szülést követően huszonnégy órán belül besárgult - és ez nem az újszülöttekre jellemző sárgaságra utalt -, orvosai arra következtettek, a csecsemő nem teljesen egészséges. Háromhetes korában már vért kapott.

Amint azt Ilona asszony, Eszter édesanyja elmesélte, nagyon megijedtek, mivel a családban nem fordult elő ilyenfajta betegség, s addig nem is hallottak a kórról. Eszter bőre mindig sápadt, sárgás színű volt, állandó orvosi kezelésre szorult. Az elmúlt években összesen közel háromszáz napot töltött kórházban. Azt tudták, a lép műtéte, pontosabban annak eltávolítása nélkül semmit sem változhat a kislány állapota. Tízéves kor alatt viszont csak indokolt esetben végezhető el a beavatkozás. Ebben az évben Eszter állapota olyan kritikussá vált, hogy kezelőorvosai úgy döntöttek, a műtétet haladéktalanul el kell végezni. A felesége révén Fertőszentmiklóshoz kötődő dr. Hock András sebész, a pécsi gyermekklinika adjunktusa végezte az operációt. A sikeres műtét során eltávolították Eszter lépét. A lövői általános iskola - énekesnőnek vagy gyermekorvosnak készülő - csodálkozó szemű, bájos első osztályos tanulója azóta jó egészségnek örvend, jól terhelhető, játék közben éppen úgy kipirul, mint társai.

Megható része volt a soproni véradónapnak, amikor - az időközben Nemeskéren véradószervezővé avanzsált - hálás édesanya köszönetet mondott a véradóknak. Jóvoltukból gyermeke az elmúlt évek alatt összesen tizenhat alkalommal kapott vért, amely ezúttal valóban az életet jelentette. Édesanya és kislánya egy-egy szál virágot nyújtott át dr. Petró Olívia főorvosnak, dr. Tóth Péternek, a gyermekosztály főorvosának és Antal Vilmosnénak, a Vöröskereszt helyi titkárának, akik az elmúlt hét év alatt mérhetetlenül sokat tettek azért, hogy a nemeskéri Márkus család tagjai ismét mosolyoghassanak.

Török M.



1999. december 07., kedd 00:00


címlap zóna archívum




© 1999-2007, Internet Sopron Egyesület