2024. május 12., vasárnap, Pongrác napja

Vesztett a Matáv - Sportgála

Női Euroliga, 14. forduló, A csoport:
Euroleasing-Orsi Sopron - USK Blex Praha (cseh) 95-48 (24-11, 26-12, 23-9, 22-16)
Sopron, 1200 néző
Euroleasing-Orsi : Seres 17/3, Zakaljuzsnaja 15, Vesel 15/3, Szlimák 13/3, Kovacevic 11/3, Horváth 9/9, Bielikova 8, Török 3/3, Vajda 2, Honti 2,
USK Blex Praha: Matovic 15, Vorackova 10/6, Kleckova 7/3, Gerstnerova 6, Pechova 6, Bortelova 2, Mokrosova 2
Leoktatták Seresék a harmatgyenge cseheket.
Az Orsi következő ellenfele az Euroliga legjobb nyolc csapata között az USVO Valenciennes lesz, soraiban Feasterrel és Lawsonnal. A közdelem két győzelemig tart. Az első és a lehetséges harmadik francia földön lesz.

Univer KSE–Soproni Ászok-SMAFC 80–77 (22–20, 20–17, 13–26, 25–14)
Kecskemét, 800 néző. V: Kékesi, Csősz
UNIVER: BRADFORD (23/3), HORVÁTH Á. (21/12), Mérész T. (4), MCCLENDON (20), Valjevac (6). Cs: Horváth Cs. (2), Dohány (2), Drahos (2). Edző: Meszlényi Róbert
SOPRON: MCDANIEL (17/9), Pojbics (9/3), RAWLINS (12), Mogyorósy (1), Vilcinskas (12). Cs: Vavra A. (7), Preiner (3), Walke (11/3), Palotai (5), Körtélyesi (–). Edző: Vetési Imre
Majdnem nyertek a vendégek, akiknél bemutatkozott Vavra András és visszatért a csapatba a sokáig sérült Preiner Gábor

Z. Volán – Szeged 59-64. NB I-es A csoportos női kosárlabda mérkőzés. Ld: Lichnerová 17/6, Darida 14/3

SV Mattersburg (osztrák)–Matáv Sopron 2–1 (1–1)
Steinbrunn, nemzetközi mérkőzés, 200 néző. V.: Braun.
Matáv, I. félidő: Hajdu – Grósz, Lambulic, Vasas, Pető – Baumgartner, Bagoly, Balaskó – Tóth M., Huszti, Muzslay.
Matáv, II. félidő: Milinte – Bagoly, Lambulic, Pető – Sira, Horváth A., Fehér, Hanák, Lazic – Pintér, Muzslay.Gsz.: Wagner (2), ill. Tóth M.
A műfüves pályán a Matáv sok helyzetet hagyott ki. Szombaton a soproni csapat Szlovákiában, Pozsonyligeten (Petrzalka) az ottani elsőligás gárda ellen mérkőzik.

Február 21-én szombaton a Sportcentrumban Sportgálát rendez a Sportfelügyelőség. Ennek keretében megjutalmazzák az elmúlt év eredményes soproni sportolóit. A gála kezdési időpontja: 16 óra. Mindenkit szívesen látnak.